Romániában az átlagos bruttó kereset már magasabb, mint Magyarországon.
Szerző(k): Z. B.Egyeztetett a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) tagjaival Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.
Szerző(k): Z. B.Az Economxnak nyilatkozó elemző szerint nem az átlagkeresetben rejlik a valóság, hanem a medián értékben. Trippon Mariann szerint az sem szerencsés, ha a KSH adataira alapozva értékeljük saját fizetésünket. A keresetekről szóló cikkükben mindent megkérdeztünk az elemzőtől, amire egy magyar dolgozó kíváncsi lehet.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaEddig soha nem látott mennyiségű, 80,1 milliárd forintnyi személyi kölcsönt vettek fel júliusban a lakossági ügyfelek. Az új rekordot ráadásul a nyár kellős közepén sikerült elérni, amikor általában nem a legerősebb a kereslet a lakossági hitelek iránt. Közelítünk az egyszámjegyű kamatokhoz.
Szerző(k): Vígh GáborMutatjuk, mennyi a nettó, a bruttó és a mediánérték.
Szerző(k): K. O.Aktív volt az elmúlt héten a magyar gazdaság: a KSH több adatot is közölt, míg Nagy Márton minisztériuma a légitársaságokat és a kiskereskedelmi láncokat is nagyítóval vizsgáltatja. Megmutatjuk, hogyan mozogtak a benzinárak, mi történt az MNB kamatdöntő ülésén, s hogy érdemes-e még állampapírt venni. Heti összefoglaló.
Szerző(k): K. O.Hosszú idő után lassult a bérek növekedési üteme, a bruttó átlagkereset 13,3 százalékkal nőtt éves bázison. Habár egy ekkora növekedésre furcsa azt mondani, hogy negatív meglepetés, de az előrejelzések nagyobbra számítottak. A KSH tájékoztatójából az is kiderült, mely területeken nőttek leginkább a fizetések.
Szerző(k): Rádi BalázsA teljes alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete meghaladta a 640 ezer forintot.
Szerző(k): Z. B.A múlt héten a beruházások visszaeséséről közölt adatokat a KSH, valamint a munkanélküliségi számokról is lehullt a lepel. A héten az MNB kamatdöntése mellett a keresetekről, a szálláshelyek forgalmáról és az ipari termelői árakról is fontos adatokat ismerhetünk majd meg.
Szerző(k): Vermes Ádám