Orbán Viktor kormányfő megbízta a pénzügyminisztert, a külügyminisztert és az igazságügyi minisztert, hogy a tárgyalás után az úgynevezett országonkénti jelentés, a CbCR megállapodás szövegének tervezetét haladéktalanul terjesszék a kormány elé. A Napi.hu-nak a szakértő elmondta, a jelentés célja, hogy transzferárazási technikákkal ne lehessen jövedelmet átcsoportosítani egyik országból a másikba.
Szerző(k): Drávucz PéterSzakértők segítségével a Napi.hu annak járt utána, hogy közel 9 hónappal a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény megszűnése előtt a magyar magánszemélyeknek és vállalkozásoknak milyen lehetőségeik vannak a többletadóztatás elkerülésére. Annyi bizonyos, általános megoldás nincs, mindenkinek egyénileg kell okosnak lenni.
Szerző(k): Drávucz PéterA Napi.hu által megkeresett adójogi szakértők szerint az Amerikai Egyesült Államok és Magyarország között fennálló kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény felmondása alapvetően a magyar befektetőknek és az Amerikai Egyesült Államokkal üzleti kapcsolatban lévő vállalkozásoknak jelent majd terhet, ugyanakkor számos lehetőség mutatkozik a probléma megoldására.
Szerző(k): Drávucz PéterAz amerikai-magyar kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény megszűnése sok kérdést felvet, leginkább azonban az amerikai részvények befektetőit érintheti kedvezőtlenül. Azonban úgy tűnik, van megoldás.
Szerző(k): Fellegi TamásA Nemzeti Adó-és Vámhivatal közzétette honlapján, hogy bár az Amerikai Egyesült Államok tavaly júliusban értesítette Magyarországot, hogy felmondja a két ország között fennálló kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt, a megszűnő megállapodás rendelkezései az adó megállapítása tekintetében 2023. december 31-éig még alkalmazhatók, azaz az idén év végéig keletkezett jövedelmek adójogi kezelésében nincs változás. Jövőre azonban nagy változások elé néznek az amerikai érdekeltséggel rendelkező cégek és magánszemélyek – hívta fel a figyelmet a Niveus Consulting Group.
Szerző(k): Drávucz Péter