Óriási jelentőséggel bír, hogy jövőre sikerül-e a kormányzatnak beindítania a magyar ipari termelést, azaz javítani a hazai vállalkozói szektor versenyképességén. Ez világosan kiderül a Nézőpont Intézet 2025-ös makrogazdasági előjelzéséből is.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA kormányzat célja, hogy javuljon a magyar vállalkozások exporttevékenysége, de ehhez a menedzsment tudásának bővítése mellett komoly tőke finanszírozásra is szükség van. Hogy lesz ebből méretugrás? Erről is beszélgettünk a Nemzeti Tőkeholding elnök-vezérigazgatójával.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaCsak az elmúlt két évben összesen akár 70 százalékkal is növekedhettek a kis- és mikrovállalkozások bankszámla költségei. Mindez főleg a magas inflációnak és a pénzügyi tranzakciós illeték emelkedésének köszönhető.
Szerző(k): G. É.A kormányzat számítása szerint jövőre akár 4400 milliárd forint is megmozdulhat a magyar vállalkozói szektorban. Szabados Richárd az Economxnek elárulta, hogy 2025 második felében már gazdasági javulás várható, az első félév még a felkészülésről és a beszerzésekről szól.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA vidéki Magyarország legnagyobb adóbevételével rendelkezik Hajdú-Bihar vármegye székhelye.
Szerző(k): Zádori BenceA miniszterelnök fontos mérföldkőnek nevezte a hároméves megállapodást és kiemelte, hogy a jövőben a jövedelmek vásárlóerejének és a kkv-k versenyképességének a növelésére fog a kormányzat koncentrálni.
Szerző(k): Gulyas ÁbelFontos megállapodást írt alá a BÉT a fővárosi és az országos iparkamarákkal azzal kapcsolatban, hogy a nemzetközi piac és a tőzsdére lépés karnyújtásnyira legyen a hazai kkv-szektornak.
Szerző(k): S. Z.A Demján Sándor Program keretében bemutatták a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja!” nevű kezdeményezést. A projekt 9 milliárd forintból működik majd, a cél, hogy kitörjenek a magyar kkv-k a digitális vakságból.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaBelendült a 21 pontos kormányzati akcióterv: folyamatosan csorognak a Demján Sándor Program újabb részletei, amely arra hivatott, hogy segítse a magyar cégek növekedését. Közben befutott a Fitch Ratings értékelése is: a hitelminősítő változatlanul befektetésre ajánlja Magyarországot, ami lendületet adhat a forintnak. Ezek voltak a hét legfontosabb gazdasági eseményei.
Szerző(k): Hercsel Adél