A digitális pénzügyi eszközök elterjedésével a kriptotér is egyre jobban a csalók és a hekkerek kereszttüzébe került. A Binance ugyanakkor, a hatóságokkal és a kriptoközösségekkel együttműködve, sok százmillió dollár értékben szerzett vissza digitális pénzeszközöket.
Szerző(k): Zádori BenceKét év után ismét 50 ezer dollár felett a bitcoin: a kriptopénz az elmúlt egy hétben majdnem 20 százalékot erősödött.
Szerző(k): Károly GáborA kriptovaluta: az USA-ban még nem tudják eldönteni, az Egyesült Királyságban szerencsejátéknak akarják minősíteni, El Salvadorban törvényes fizetőeszköz, Svájcban adót lehet vele fizetni. Az Economxnak nyilatkozó szakjogász szerint a legjobb megoldás talán a jelenlegi európai uniós szabályozás, a MiCA-irányelv, amely pénzügyi eszköznek tartja.
Szerző(k): Drávucz PéterA világhírű portugál labdarúgó ellen csoportos keresetet indítottak az Egyesült Államokban a Binance, a világ legnagyobb kriptopénz tőzsdéjének népszerűsítése miatt.
Szerző(k): EconomxOlyan terrorista csoportok fő pénzügyi platformja lett, mint a Hamász vagy a Hezbollah.
Szerző(k): EconomxA digitális javakat a jog egyelőre nehezen tudja besorolni a tulajdonjog klasszikus tárgyai közé, például a pénz, vagy az ingatlan mintájára – húzta alá az Economx megkeresésére a szakértő. Csak kriptopénzből több százmilliárd forintos vagyonnal rendelkeznek a magyarok, emellett egyre nagyobb értéket képviselnek egyéb digitális eszközök, például üzleti és magán közösségimédia-profilok, felhőben tárolt dokumentumok, tokenek, és maguk a digitális adatok is.
Szerző(k): Drávucz PéterA közjegyzői kamara szerint lassan beszélnünk kell a digitális javak örökölhetőségéről.
Szerző(k): Economx