Múlt hétről tudjuk, hogy mennyit keres az „átlagmagyar”, hogy mi várható kamatfronton, valamint azt is, hogy beleálltak a földbe a beruházások, illetve az is kiderült, hogy kik vehetik igénybe jövőre a kormány legújabb fegyverét, mellyel az ingatlanpiacot pörgetnék fel. A forint tovább gyengült, ellenben a tőzsdén rekordok születtek. A makronaptár most sem üres, főleg a hét második fele tűnik izgalmasnak. Heti makrogazdasági összefoglalónk.
Szerző(k): Károly GáborA KSH felmérése szerint ugyan a magyarok 72 százaléka nem jelzett egészségügyi problémát, a kis lélekszámú, periférikus helyzetű településeken magas az egészségi állapota miatt súlyosan korlátozott állampolgár.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaA minimálbérből kénytelenek gazdálkodni a fogyatékkal élő vagy tartós beteg gyermeküket gondozó szülők, a felnőttek ápolási díja viszont még ennél is jóval alacsonyabb. A Grantis öngondoskodási szakértőinek segítségével megnéztük, hogy pontosan milyen ellátásra számíthatnak, akik beteget ápolnak.
Szerző(k): Rádi BalázsKözzétette a KSH a szeptemberi kereseti adatokat. Nagy Márton államtitkára már reagált is a frissen kijött számokra, szavai szerint a reálbérek folyamatosan és jelentős mértékben emelkednek.
Szerző(k): Sándor ZoltánA beruházások eséséhez többek közt a feldolgozóipar és a szállítmányozás járult hozzá.
Szerző(k): EconomxA Bankszövetség ma megjelentette az új lakáshitellel kapcsolatos javaslatát, amelyet a Bankmonitor értelmezett. Vannak meglepetések is.
Szerző(k): EconomxTöbb mint 4 százalékkal gyarapodott bő egy évtized alatt Magyarországon az ingatlanok száma, de egyre többen élnek túlzsúfolt körülmények között – derül ki a KSH kiadványából. A legtöbb magyar gázzal fűti lakását, melyeknek közel háromnegyedében már van vezetékes internet.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaMegnéztük, a környező országokban a fogyasztói árak milyen fokú emelkedése ment végbe az utóbbi hónapban. Azt is kontextusba helyezzük, hogy is áll most a kormányválsággal küzdő német gazdaság.
Szerző(k): Sándor ZoltánAz elmúlt időszakban az építőipar meglehetősen negatív számokat produkál, amely az ingatlanpiac, az ipari termelés és általában a gazdaság számait tekintve nem is csoda. Szakemberek már a tavalyi visszaesés után emlegették, hogy az idei év sem lesz jobb. Jövőre számítanak fellendülésre, mint ahogy mindannyian.
Szerző(k): Farkas Tibor