Több brit vállalat éveken keresztül nem vette észre, hogy modern kori rabszolgákat foglalkoztatnak. Pedig a hatóságok szerint ennek ordító jelei voltak.
Szerző(k): Z. B.A kínai gyökerű fast fashion lánc, a Shein állítólag beadta bevezetési kérelmét a londoni tőzsdére. Az egyelőre bizalmas akcióra azután került sor, hogy az amerikai tőzsdére lépés esélyei egyre kisebbek. Ennek oka, hogy az amerikaiak szerint komoly kétségek merülnek fel a cég beszállítói láncával kapcsolatban kényszermunka alkalmazása miatt.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásKét napra Észak-Korába látogat Vlagyimir Putyin, hogy a másik páriává vált állammal, Észak-Koreával mélyítse kapcsolatát. Az Economxnak nyilatkozó Oroszország-szakértő szerint Kim Dzsongun és az orosz elnök is tud adni a másiknak olyat, aminek híján van, miközben az autokrata szerelmi háromszög harmadik tagja, Kína figyel a sarokból.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaAz egyik beszállítóval kapcsolatban felmerült a kényszermunka vádja.
Szerző(k): Kiffer AnnaA CATL és a Gotion High Tech akkumulátorgyáraiban tapasztalt munkakörülmények régóta vita tárgyát képezik.
Szerző(k): Zádori BenceHabár az úgynevezett fast-fashion piac egészen 2021-ig folyamatosan növekedett, néhány hónapra megtorpant. Most azonban úgy tűnik, ismét növekedésnek indul. De meddig?
Szerző(k): Zádori BenceA legutóbbi jelentés szerint 2021-ben 27,6 millió ember végzett kényszermunkát, 10 százalékkal többen, mint öt évvel előtte.
Szerző(k): K. O.Kedden az uniós társjogalkotók ideiglenes megállapodást kötöttek azokról a szabályokról, melyek keretében betiltják a kényszermunkával előállított termékek importját és exportját a blokk piacán.
Szerző(k): Zádori BenceA rendőrség szerint a nőkkel függőségi viszonyt alakított ki, ebből teremtett magának a tettes luxuséletet.
Szerző(k): Economx