Egyre jobban összefonódik Magyarország és Kína gazdasága, utóbbi már hazánk egyik legfontosabb Európai Unión kívüli partnere. Az ötödik Orbán-kormány erőteljesen gazdasági fókuszú ciklust ír, a pandémia, a háború és az energiaválság által támasztott kihívások mellett az újbóli növekedéshez vezető útkeresés része lehet a külkapcsolatok újrahangolása. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter elsősorban infrastruktúra-fejlesztésekről és akkumulátor-újrahasznosításról tárgyal Pekingben, ezért utánanéztünk, hányadán állunk a távol-keleti óriással.
Szerző(k): Gyöngyösi BalázsA miniszterelnök Comóban, az észak-olaszországi gazdasági fórumon tartott beszédében a migráció és az orosz-ukrán háború mellett kitért arra, hogy miért áll ki Donald Trump mellett.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA holland kormány már 2020-ben is korlátozta egyes műszaki termékek exportját Kínába.
Szerző(k): L. K.A német környezetvédelmi ügynökség pénteken bejelentette, hogy visszautasította az olajtársaságok 215 ezer tonna CO2-kibocsátásra vonatkozó szén-dioxid kvótáit a Kínában folyó klímaprojektekkel kapcsolatos csalás gyanúja miatt.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA nemzetgazdasági miniszter és delegációja pekingi látogatása során az akkumulátor-újrahasznosítás iparágának öt vezető cégével folytatott kerekasztal-beszélgetést.
Szerző(k): Z. B.Törökország felvételét kérte a Brazília, Oroszország, India, Kína és a Dél-afrikai Köztársaság alapította BRICS országcsoportba.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz amerikai vállalat 2025 végétől megkezdi a Model Y autójának hatüléses változatának a gyártását.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz ázsiai országban fejlesztett Black Myth: Wukong globálisan a legnagyobb bevételt hozó videojátékként zárta az augusztust.
Szerző(k): Gulyas ÁbelKína a drasztikusan szankcionált Oroszország létfontosságú kereskedelmi partnere. A Peking és Moszkva közötti kereskedelem 2023-ban rekordmagasra, 240 milliárd dollárra ugrott. De hogyan tovább?
Szerző(k): Horváth Tibor