Kerülőúton érkezik a szankcionált energiahordozó a szakértő szerint.
Szerző(k): T. E.Az Európai Unió kihívásokkal néz szembe a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazására irányuló beruházásokért folytatott globális versenyben, az uniós beruházások elmaradnak a világelsők mögött – közölte az Európai Unió luxembourgi székhelyű számvevőszéke.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraHiába kötött nukleáris megállapodást a kormányzat Kínával és Japánnal, Paks II. Zrt. részéről azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a beruházásról egyedül a Roszatomnál dönthetnek, így az orosz állami cég határozhat arról, hogy szerepet kapnak-e a projektben az ázsiai országok.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaMinden gazdasági ciklusnak megvan a maga devizaháborúja. Az 1920-as években Franciaország, Németország és Belgium is leértékelte a saját devizáját annak érdekében, hogy visszatérjen az első világháború alatt felhagyott aranyszabványhoz. Az 1930-as években a világ nagy nemzetgazdaságai versenyképes leértékelésekhez folyamodtak, hogy visszaszerezzék az 1929-es amerikai tőzsdei összeomlás után elvesztett jólétet. A történelem ismétli önmagát, a dollár ereje idén újabb monetáris háborút indíthat el.
Szerző(k): Gyöngyösi BalázsAz viszont továbbra is titok, hogy Hszi Csin-ping kínai elnök budapesti látogatása mennyibe került. A Belügyminisztérium egyelőre nem nyilatkozott.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaNehéz helyzetbe kerültek a repülős cégek, minden áron nem akarunk már utazgatni.
Szerző(k): Kiffer AnnaKomoly árháborúba kényszerítik a céget a kínai vetélytársak.
Szerző(k): Kiffer AnnaEgy 47,5 milliárd dolláros tőkealapra támaszkodva szeretné Hszi Csin-ping technológiai nagyhatalommá tenni Kínát.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz Európai Bizottság kemény vámokat vetne ki a Kínából importált elektromos autókra, a tervektől azonban rosszul vannak az európai gyártók. A szakértő szerint Peking kétféle módon is reagálhat az uniós kihívásra, amely a németeknek fájhat a leginkább.
Szerző(k): Vermes Ádám