Kínai visszalépés után csődvédelmét kért az Audit, a BMW-t és a Mercedest is ügyfelei között tudó Voit Automotive. A cél a cég, illetve a munkahelyek többségének megőrzése.
Szerző(k): Sándor ZoltánSzinte órák alatt összesen 108 milliárd dollárt veszített vagyonából a kínai Deepseek sikerének köszönhetően a világ 500 leggazdagabb embere. A legdurvább veszteséget az Nvidia vezére könyvelheti el: Jensen Huang a vagyona ötödét sirathatja.
Szerző(k): G. É.A chipóriás lett a fő áldozata a kínai DeepSeek népszerűségének. Az ázsiai startup alaposan megkavarta a mesterséges intelligencia technológiai termékek piacát.
Szerző(k): G. É.Bár valamelyest az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában is nőtt a kizárólag hálózati csatlakozóról tölthető elektromos autók iránti érdeklődés, de úgy tűnik, a leginkább Kínában kedvelik ezeket a modelleket: az ázsiai országban tavaly 20 százalékkal több ilyen autót értékesítettek az előző évhez képest. Európa túlnyomó részén viszont csökkent a kereslet.
Szerző(k): G. É.Nagyot zakózott a legnevesebb kriptovaluta, ám a BTC már kezd magához térni a váratlan kínai kiütés után. Íme a mesterséges intelligencia Szputnyik-pillanata.
Szerző(k): Sándor ZoltánMasszív eladási hullámmal indult a hét a mesterséges intelligencia sztorijához köthető részvények piacán, miután egy kínai startup egy nagyon versenyképesnek tűnő modellt fejlesztett ki rövid idő leforgása alatt. Ráadásul sokkal kevesebb pénzből és valószínűleg sokkal kevesebb számítási kapacitás kell hozzá.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásÖt évvel ezelőtt robbant ki a koronavírus-járvány. A CIA most módosította korábbi álláspontját és friss jelentésében felfedte, honnan indult ki az egész világot felforgató pandémia.
Szerző(k): G. É.Múlt hétfőn beiktatták az Egyesült Államok 47. elnökét, aki máris temérdek intézkedést foganatosított és belengetett, ezzel pedig a héten el is vitte a show-t. Mindeközben a magyar kormány gőzerővel készül a fantasztikus évre a kevésbé sikeres 2024 után. Heti gazdasági összefoglalónk.
Szerző(k): Zádori BenceDonald Trump hivatalosan visszatért az Egyesült Államok élére, és intézkedések sorával indított. Kiléptette az USA-t a párizsi klímaegyezményből és az Egészségügyi Világszervezetből (WHO) is. Február elsejétől pedig vámokat vetne be kínai, mexikói és kanadai termékekre is. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga Adrienn