A világjárvány egyre gyorsabban fertőz meg 100 ezer embert a WHO szerint, ami a járvány gyorsulását jelzi. Közben Kínában már rengeteget javult a helyzet, Olaszországban pedig megcsillant az első igazi reménysugár.
Szerző(k): Szabó DánielSzerbiában kínai járványügyi szakértők segítik a védekezést - amely késve kezdődött - a koronavírus-járvánnyal szemben. Amit ott tapasztaltak, minden bizonnyal hasonlít a magyarországi helyzethez is.
Szerző(k): Barabás JúliaHétfőn a kora reggeli órákban sikeresen megérkeztek a kormány által megrendelt egészségügyi védőfelszelések Budapestre - adta hírül az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM)
Szerző(k): Szász PéterNormalizálódni kezdett a kínai gyártás, az ellátási lánc a teljes kapacitáskihasználás 80 százalékát jelentette - adta hírül a PV InfoLink.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA legfrissebb adatok szerint úgy tűnik, a koronavírus-járvány epicentumának számító kínai Vuhanban sikerült megállítani a járványt. Erre utal az, hogy negyedik napja incs új fertőzött.
Szerző(k): Csernátony CsabaVilágszerte tovább nőtt a fertőzöttek száma, a vasárnap reggel publikált adatok szerint 307 278-an volt. A halálos áldozatok száma meghaladta a 13 ezret, több mint 92 ezren pedig meggyógyultak.
Szerző(k): Csernátony CsabaLondoni makrogazdasági elemzők szerint a koronavírus-járvány gazdasági hatásaiból eredő idei globális növekedési veszteség elérheti a 850 milliárd dollárt, különös tekintettel arra, hogy több nagy gazdasági erőcentrumban egész éves visszaesés várható. Egyes elemzői várakozások szerint ugyanakkor a magyar gazdaság éves recesszió nélkül átvészelheti a járványos időszakot - írta az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaPéntekig világszerte már 10 030 ember halt meg eddig koronavírus-fertőzés miatt, míg 243 ezernél is több fertőzést regisztráltak. A betegség Kínában eltűnni látszik, de Olaszország, Spanyolország, Németország, Ausztria és Franciaország is egyre több beteget jelent. A Kárpát-medencében már a legtöbb szomszédos országban 100-200 fő fölött van a megbetegedések száma. Körkép a világból, ahol már új gyógyszereket vetnek be.
Szerző(k): Szabó DánielMit gondolhatnak a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban hozott kormányzati döntésekről a kínaiak? Jobb-e egy diktatúra rendkívüli helyzetben? Átrajzolja-e az eddig ismert globalizációs modellt a világjárvány? Meddig maradhat a nagyvárosokban tiszta a levegő és kékebb az ég? Erről is kérdeztük Krajczár Gyulát.
Szerző(k): Szabó M. István