A Financial Times szerint rendkívüli intézkedésekre készülnek Brüsszelben, hogy megvédjék az Európai Uniót az Ázsiából érkező olcsó áruk hatalmas hullámától.
Szerző(k): V. G.A kínaiak is elsütötték a nehéztüzérség ágyúit a vámháborúban. Peking bejelentette, hogy április 10-től további 34 százalékos vámokat vet ki az amerikai árukra és korlátozzák a ritkaföldfémek kivitelét is.
Szerző(k): EconomxDonald Trump az új vámcsomag bejelentését követően máris jelezte, hogy hajlandó tárgyalni az érintett országokkal, ha azok valami fenomális ajánlatot tesznek cserébe, bár egy magas rangú kormányzati tisztviselő korábban azt állította, hogy a vámok nem tárgyalhatóak.
Szerző(k): T. E.A szakértő szerint Washington csalódott a globalizációban és vesztesként tekint magára, mert a korábbi adminisztrációk révén feladta ipari előnyét és hozzásegítette Kínát ahhoz, hogy az olcsó munkaerővel és állami dotációk segítségével kihasználják az Egyesült Államokat és más gazdasági régiókat világszerte.
Szerző(k): Vígh GáborA közösségi média platform jövője az Egyesült Államokban még mindig nagyon sok kérdést vet fel. Április 5-én lejár a tiltást jelentő határidő, azonban még mindig nem biztos, hogy ki veszi át az oldalt irányítását.
Szerző(k): Kiffer AnnaA hitelminősítő szerint Kína jelenleg ellenállóképesebb az amerikai vámokkal szemben, mint Donald Trump első elnöki időszakában, mivel kiszélesítette exportpiacait. A Fitch szerint - bár eggyel lejebb sorolta Kínát -, az ország új osztályzata stabil.
Szerző(k): EconomxKína ellenlépéseket ígér az Egyesült Államok viszonossági vámjaival szemben, miután a kelet-ázsiai ország termékeit Donald Trump legújabb intézkedései nyomán már 54 százalékos importvám sújtja.
Szerző(k): G. É.Egy kereskedelmi háborúnak nem lehetnének a nyertesei, ezért megtorló ellenvámok helyett tárgyalásokat javasolnak az Egyesült Államokkal a brit szakmai körök.
Szerző(k): G. É.