A szezonvégi mérleg szerint nem gondolkodunk egész hetekben, csütörtöktől vasárnapig szeretünk pihenni.
Szerző(k): T. E.Jelentősen átalakultak a fogyasztási szokások: igyekszünk megtakarítani, és az ország határán kívülről vásárolni.
Szerző(k): T. E.Amennyire visszaesett a hazai turisták száma belföldön, annyival nőtt külföldön. Ráadásul a pénzforgalom még ennél is jelentősebben nőtt.
Szerző(k): Zádori BenceJúlius és augusztus között mintegy 25 milliárd forintot költöttek külföldön az Erste magyar ügyfelei.
Szerző(k): Zádori BenceNem éri meg Horvátországba utazni nyaralni úgy, hogy itthon vásároljuk meg az élelmiszert, ugyanis ma már jobban megéri kint megejteni a bevásárlást.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraAz idei külföldi álomnyaralást sokan már a koronavírus-világjárvány óta tervezgetik, hiszen akkoriban az elzártságról és a betegségről szóltak a mindennapok, ám a korlátozások feloldása óta ismét kinyílt a világ, és immár rengetegen kelhetnek útra, hogy életre szóló élményekkel gazdagodjanak. Ezeket az élményeket remélhetően semmiféle nem várt esemény nem zavarja meg, de ha mégis baj történik, érdemes előre felkészülni a gondok enyhítésére. Mutatjuk a szóba jöhető lehetőségeket.
Szerző(k): Sánta AndrásA magyarok megtanultak együtt élni a válsággal, de még mindig nem elég tudatosak pénzügyileg. Az utazást tervezők harmada több mint fél éve spórol.
Szerző(k): Horváth BalázsSok magyar az utazási irodákról még mindig a csődre és a „külföldön rekedt magyar turisták” fordulatra asszociál, bár a pandémia hatására sokan visszakanyarodtak ezekhez a cégekhez az önálló szervezés helyett. Molnár Judittal, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) elnökével beszélgettünk a felmerülő kockázatokról, az utazási tendenciákról, valamint az újjáéledő turizmusról.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA magyar utazók mintegy 60 százaléka belföldre, csaknem 30 százaléka külföldre megy, 10 százalékuk pedig még nem döntött. Háztartásonként átlagosan 338 ezer forintot szánunk erre a célra egy friss felmérés szerint.
Szerző(k): Economx