Ismét hosszú bejegyzésben taglalta az ország enrgiafüggőségét Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója, aki szerint most észnél kell lenni, mert kiönthetjük a fürdővízzel a gyereket is. Szerinte Magyarország érdekei azt diktálják, hogy egy cső helyett legyen kettő, egy beszállító helyett több, ezért nem szabad leállítani sem a Barátság kőolajvezetéket, sem a gázszállító Testvériséget.
Szerző(k): L. K.Az orosz-ukrán konfliktusban alapvetően Ukrajnát támogató kontinens áttételesen mégis súlyos milliárdokkal finanszírozhatja Putyin háborúját az LNG beszerzésén keresztül.
Szerző(k): Sándor ZoltánA MET Česká Republika első körben az energiaintenzív ipari nagyvállalatokra és a közműszolgáltatókra összpontosít, de a későbbiekben bővíteni kívánja ügyfélkörét kisebb vállalati ügyfelekkel és háztartásokkal is.
Szerző(k): Gulyás ÁbelHiába a nyugati szankciók, segítenek az oroszoknak: a javítási munkálatok és a szárazdokkolás révén Moszkva a tél folyamán fenn tudja tartani a cseppfolyósított gáz piacra juttatását.
Szerző(k): Sándor Zoltán2024-ben minden eddiginél több cseppfolyósított földgáz érkezett az Európai Unióba Szibériából.
Szerző(k): Sándor ZoltánA megválasztott amerikai elnök figyelmeztette az unió tagállamait: vámokkal néznek szembe, hacsak nem vásárolnak. Engedünk? Vagy jöhet a vámháború?
Szerző(k): V. G.Hernádi Zsolt szerint az Oroszországgal szembeni uniós szankciós rendszer és a rendelkezésre álló alternatívák nem összeegyeztethetők a józan ésszel, különösen Magyarország energiaellátásának biztosítása szempontjából.
Szerző(k): T. E.Hamarosan döntési helyzet elé kerül Magyarország: a várhatóan szívélyes Budapest-Washington tárgyalások egyik eleme amerikai részről nyilvánvalóan éppen a magyar LNG vásárlások kérdése lesz.
Szerző(k): V. G.