Jelentősen nőtt azon meddő párok száma, akik nem a magyarországi ellátást választották.
Szerző(k): Gulyas ÁbelNem volt kapacitásbővítés az államosított meddőségi klinikákon, hosszúak a várólisták, ráadásul a petesejt donáció sem engedélyezett Magyarországon, ezért sokan a cseh klinikákat választják.
Szerző(k): K. R.A meddőség pont ugyanolyan arányban érinti a nőket, mint a férfiakat, mondta Márkus Zsolt, az EndoCare társtulajdonosa az Economxnak. A magyar szakemberek által fejlesztett program, amiben a szervezet endokrin rendszerét reharmonizálják a mesterséges intelligencia segítségével, növeli a várandósság és a sikeres fogamzás esélyét.
Szerző(k): Koncsek RitaMagyarországon 300 000 meddő pár él, ám hála a mai orvostudománynak, jó néhány ilyen esetben is megtörténhet a kívánt gyermekáldás. Vörös Anna szülész-nőgyógyász, termékenységi specialista az Economx podcast legújabb adásában a lombikkezelések aktuális költségeiről beszélt.
Szerző(k): Faragó JankaKaáli Nagy Géza, a Kaáli Intézet alapítója nyílt levelet írt Vesztegrom Dórának, aki a hazai meddőségi ellátásokért felel. A professzor kapacitásbővítést és utánpótlás nevelést is javasol az igazgatónak.
Szerző(k): K. R.Az idei évben 2150 lombikbaba született Magyarországon, de 2028-ra ez a születésszám megduplázható, mondta az Economxnak adott interjújában Vesztergom Dóra, a Humánreprodukciós Igazgatóság (HRI) igazgatója. Az eredményesség növeléséhez meg kell teremteni az ivarsejt donáció lehetőségét, valamint csatlakoznunk kell ahhoz a világtrendhez, hogy a 30 éves nők számára, persze nem közfinanszírozottan, de biztosítani kell a petesejt lefagyasztásának lehetőségét is.
Szerző(k): Koncsek RitaMinden hatodik nő és férfi érintett a meddősségben, tavaly 2100 baba született lombikprogram segítségével. Vesztergom Dóra egy egészségügyi konferencián azt mondta, foglalkozni kell a bioetikai kérdésekkel, és talán öt év múlva megduplázódhat a lombikbabák száma.
Szerző(k): Koncsek RitaMár a gyermektervezés időszakában érdemes az életmódtényezőket optimalizálni, letenni a cigarettát, és rendszeres fizikai aktivitást folytatni.
Szerző(k): Horváth Tibor2017 és 2019 között az évente elvégzett meddőségi kezelések több mint 19 százalékából született gyermek, 2020-ban már csak 17,9 százalékból, 2021-ben pedig a beavatkozások 16,6 százalékából született baba.
Szerző(k): Koncsek Rita