Hároméves mélypontra lassult a német infláció márciusban. Az energiaárak mellett az élelmiszerek ára is csökkent éves szinten.
Szerző(k): Vermes ÁdámNem elég, hogy rosszabb lett a tegnapi amerikai inflációs adat a vártnál, az úgynevezett „szuper maginfláció” annyira rossz lett, mint 2022 legsötétebb időszakaiban. Vannak, akik már elkezdték a felkészülést a legrosszabbra, ami szerint idén már lehet, nem is lesz kamatcsökkentés. Pedig ez tolta az árfolyamokat az elmúlt negyedévben.
Szerző(k): EconomxA jegybank alternatív alapmutatói is megerősítik, hogy egyelőre tart a dezinfláció Magyarországon. A keresletérzékeny és a ritkán változó árú termékek éves drágulási üteme egyaránt mérséklődött, igaz, még mindig igen magas szintről.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA várakozásoknak megfelelő inflációs adatok láttak napvilágot az USA-ban, amelyek indokolják, hogy még nem kezdte meg a kamatcsökkentési ciklust az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed.
Szerző(k): Fellegi TamásFebruárban 3,2 százalékkal nőttek az árak, a maginfláció 3,9-ról 3,8 százalékra csökkent.
Szerző(k): Vermes ÁdámAz élelmiszer- és energiaárak nélkül számított, úgynevezett maginfláció 6,3 százalék volt novemberben az októberi magasabb, 6,5 százalék után.
Szerző(k): Horváth TiborA decemberi amerikai inflációs adat magasabb lett, mint a novemberi, igaz, hogy a maginfláció csökkent. A befektetők mindenesetre kevésbé biztosak a kamatcsökkentésben, ezért fel is ugrott a dollár árfolyama.
Szerző(k): Fellegi TamásDecemberben 2,9 százalékra gyorsult fel az éves infláció az eurózónában a novemberi 2,4 százalékról, amely 2021 júliusa óta a legalacsonyabb volt. A szakértők átlagosan 3 százalékos pénzromlásra számítottak.
Szerző(k): Zádori BenceAz adat összhangban volt a központi bank és a kormány által készített kilátásokkal, ami ritkaság egy olyan országban, ahol a hivatalos előrejelzések gyakran bizonyultak túl optimistának.
Szerző(k): Horváth Tibor