Vannak jelei a kedvező inflációs fordulatnak és ennek nyomán nőnek az amerikai kamatcsökkentések esélyei. A tőzsdén ez magával hozhatná azt, hogy a nagy technológiai részvények helyett immár más szektorok részvényei is végre bekapcsolódjanak a nagy emelkedésbe.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásMájusban az előzetes adatok alapján 2,4 százalék lehetett az infláció az Európai Unió legnagyobb gazdaságában. Áprilishoz képest a fogyasztói árindex 0,1 százalékkal emelkedett.
Szerző(k): Vermes ÁdámA vártnál kedvezőbben alakult az infláció áprilisban az Egyesült Államokban. Fellélegezhetnek a befektetők, megfordulni látszik a kedvezőtlen inflációs trend és készülhetünk lassan a kamatvágásokra.
Szerző(k): EconomxÁprilisban megállt az infláció bő egy éve tartó csökkenése.
Szerző(k): Z. B.Hároméves mélypontra lassult a német infláció márciusban. Az energiaárak mellett az élelmiszerek ára is csökkent éves szinten.
Szerző(k): Vermes ÁdámNem elég, hogy rosszabb lett a tegnapi amerikai inflációs adat a vártnál, az úgynevezett „szuper maginfláció” annyira rossz lett, mint 2022 legsötétebb időszakaiban. Vannak, akik már elkezdték a felkészülést a legrosszabbra, ami szerint idén már lehet, nem is lesz kamatcsökkentés. Pedig ez tolta az árfolyamokat az elmúlt negyedévben.
Szerző(k): EconomxA jegybank alternatív alapmutatói is megerősítik, hogy egyelőre tart a dezinfláció Magyarországon. A keresletérzékeny és a ritkán változó árú termékek éves drágulási üteme egyaránt mérséklődött, igaz, még mindig igen magas szintről.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA várakozásoknak megfelelő inflációs adatok láttak napvilágot az USA-ban, amelyek indokolják, hogy még nem kezdte meg a kamatcsökkentési ciklust az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed.
Szerző(k): Fellegi Tamás