Június végén írta alá Zelenszkij elnök azt a törvényt, amely alapján az angol nyelv elnyerte a nemzetközi kommunikáció nyelvének státuszát az országban. A szakértő szerint a háború végeztével a helyreállítást nagy valószínűséggel nyugati cégek fogják elvégezni, emiatt is kiemelten fontos, hogy a lakosság körében növeljék az idegennyelvi ismereteket.
Szerző(k): Vermes ÁdámA július 1-jén kezdődő magyar EU-elnökség programja az EU jövőjébe való befektetés, amely a polgárok valós igényeire és a jelenlegi realitásokra építve egy erős nemzetek Európáján alapuló posztföderális Uniót épít, miközben az EU geopolitikai súlyának megerősítésére törekszik. Erről az időszakról kérdeztük Gladden Pappint, a Magyar Külügyi Intézet elnökét.
Szerző(k): Horváth TiborMagyarország májusban ünnepelte az EU-s tagságának a huszadik évfordulóját. Napjainkban egymással versengő elképzelések léteznek arról, hogyan kellene kinéznie az uniónak. Egyesek megpróbálták a vitát a szuverenista és föderalista erők közötti küzdelemnek beállítani. De mi is a helyzet valójában? Erre keresték a válaszokat a Magyar Külügyi Intézet konferenciájának megszólalói.
Szerző(k): Horváth TiborHiába a brüsszeli orientáció, jelenleg nincs olyan nyugati állam, amely hajlandó lenne beavatkozni Jereván oldalán egy dél-kaukázusi konfliktusban. Milyen területeken domboríthat mégis nagyot Örményország? Kránitz Péter Pál kutató lapunknak adott interjújából mindenre fény derül.
Szerző(k): Horváth TiborMagyarországnak, amely július 1-jén veszi át az EU Tanácsának elnökségét, egyik fő prioritása többek között a Nyugat-Balkán uniós integrációja lesz, amelynek egyre fontosabb országa Koszovó.
Szerző(k): Horváth Tibor