Barátságosan beszélgetnek egymással a munkaadók és a munkavállalók képviselői a jövő évi bérekről, ám egyelőre ennél többre nem jutottak. A levegőben lóg egy többéves megállapodás lehetősége, miközben előfordulhat, hogy a bizonytalan gazdasági helyzet miatt év közben is lesz módosítás.
Szerző(k): Komócsin SándorSzerbiában a munkaadók úgy vélik, hogy nem tudnák kigazdálkodni a minimálbér emeléséből fakadó költségtöbbletüket, ezért az államnak kellene átvállalnia ezt a béreket terhelő adók mérséklésével.
Szerző(k): Komócsin SándorHiába emelkedik várhatóan két számjegyű értékkel Szerbiában a minimálbér, továbbra sem lesz elegendő a minimális fogyasztói kosárban lévő termékek megvásárlására a durva infláció miatt.
Szerző(k): Komócsin SándorCsehországban éles vita bontakozott ki arról, hogy emeljék-e a minimálbért vagy sem. A szakszervezetek szerint az infláció miatt jelentős emelésre van szükség, a közgazdászok viszont úgy vélik, hogy éppen ezért "öngyilkosság" lenne egy ilyen lépés.
Szerző(k): Komócsin SándorRomániában jókora lyukat üt a költségvetésbe az új minimálbér-szabályozás, amelynek része, hogy a legkisebb bérek után hét évig nem kell adót és járulékokat fizetni. A cégvezetőknek tetszik a rendszer, a közgazdászoknak kevésbé.
Szerző(k): Komócsin SándorA bérkiáramlás továbbra is magas, a jövő évi emelésekkel és juttatásokkal pedig további emelkedéssel számolnak az MTI-nek nyilatkozó elemzők, akik arra is figyelmeztetnek, hogy mindez emelkedő inflációs kockázatokkal árnyalt.
Szerző(k): Szepesi AnitaA minimálbér mellett a garantált bérminimum és a bérajánlás egyenlő mértékben és azonos ütemben, vagyis egy lépcsőben való emeléséről is meg kell állapodni – figyelmeztet a Magyar Szakszervezeti Szövetség, amelynek elnöke egyáltalán ne tekinti lezártnak a tárgyalásokat. A kérdés azért fontos, mert a kormány 200 ezer forintra emelné a bruttó minimálbért.
Szerző(k): Szabó DánielAz Európai Unió által kidolgozott minimálbér-szabályozást akarnak a magyarok: 38 százalék legalább a meghatározás elvét, 48 százalék pedig az összeg eldöntését is az EU-ra bízná. Pusztán tagállami lépést csak a magyarok 12 százaléka fogadna el - derül ki a Napi.hu és a Pulzus Kutató közös közvélemény-kutatásából. A magyar kormány a minimálbér 200 ezer forintra emelését tervezi.
Szerző(k): Szabó DánielMunkavállalónként 38 142 forint költségnövekedéssel járna a munkaadóknak a minimálbér havi bruttó 200 ezer forintra emelése 2022-től. A kormány tagjai a napokban többször utaltak arra, hogy tervezik ezt a lépést, amely 1,3 millió ember bérét vagy juttatásait, ellátásait érintené közvetlenül hazánkban. A minimálbér nettó összege egyéb kedvezmények nélkül 133 000 forintra emelkedne a lépés hatására – derül ki Bákonyi László adójogi szakjogász elemzéséből.
Szerző(k): Szepesi Anita