Egyre népszerűbbek a kistermelők körében az AI-alapú eszközök, amelyek segítenek a magasabb terméshozam elérésében, sőt, a kártevők kiirtásában is.
Szerző(k): G. É.Éppen egy hónapja él a szabály, amely szerint használatában korlátozott tárgynak minősülnek az iskolákban a telekommunikációs eszközök, a kép- vagy hangrögzítésre, valamint az internetelérésre alkalmas okoseszközök. Íme az eddigi tapasztalatok a mobiltilalomról.
Szerző(k): G. É.Innentől kezdve csak USB-C töltős telefonokat lehet forgalmazni az Európai Unióban. A becslések szerint legalább 8 millió eszköz esik ki a régió másodlagos piacáról.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA rövid válasz: igen. „Ha valaki megszegi az előírást, a renitenst Pintér Sándor belügyminiszterre bízzák.”
Szerző(k): G. É.Ők igazgatói engedéllyel maguknál tarthatják a telefonjukat az iskolában.
Szerző(k): V. G.A szeptember legnagyobb témája, hogy az Európai Unió egyre több országában kitiltják a mobiltelefonokat az iskolákból, felmérések, elemzések tömkelegét olvashatjuk arról, miért jó vagy éppen nem jó a szabályozás.
Szerző(k): L. K.Nincs ugyanis olyan biztosítás jelenleg a piacon, amelyet ilyen esetre lehetne kötni. Sőt, úgy tűnik, egyhamar nem is lesz.
Szerző(k): G. É.Mi az előnye és a hátránya az iskolai telefontilalomnak? Hogy tanulják meg így a gyerekek használni a technológiát a hétköznapokban és védekezni az online zaklatások ellen? Ezeket a kérdéseket tettük fel a ChatGPT-nek, válaszul pedig komplett jogszabályokat kaptunk. Az AI nem csak az oktatást érintő kérdésben segített most rendet tenni, de más területeken is bevethető, komoly változásokat okoz a térhódítása. Hogyan befolyásolja az életünket a mesterséges intelligencia? Hétfőn indul az Indamédia szervezésében az ország legnagyobb tematikus konferenciája az AI Summit 2024. Hamarosan jövünk a részletekkel.
Szerző(k): Zádori BenceElég abszurd helyzeteket produkál az iskolai mobiltilalom, annak ugyanis nincs felső korhatára.
Szerző(k): G. É.