Krónikus fáradtság, mentális kimerülés és közömbösség? Manapság már mindennapos jelenség a munkahelyi kiégés szindrómája, ami a fiatal generációkat is utolérte. Arról viszont kevés szó esik, hogy a hosszan tartó pszichotikus stressz a személyes élettani hatáson kívül milyen gazdasági károkat okoz a munkáltatóknak. Szakértőnk beszámolt a jelenséggel járó extra költségekről, a fluktuációról és a „munkahelyi wellbeing” jelenlegi helyzetéről Magyarországon.
Szerző(k): Balatoni LillaRácáfoltak a sztereotípiára a magyar nők, miszerint az informatika elsősorban férfiszakma. Van egy olyan IT-terület, amelyben kifejezetten élen járnak a hölgyek.
Szerző(k): G. É.A szomszédos ország munkavállalóinak majdnem 60 százaléka küszködik megélhetési problémákkal, többségük elégedetlen a munkahelyével, és 45 százalékuk rendszeresen túlórázik a friss felmérés szerint.
Szerző(k): Balatoni LillaBár hivatalosan már nyugdíjasok, Németországban mintegy 1,3 millió ember dolgozik tovább. Ennek nem mindig az az oka, hogy nem tudnak megélni a nyugdíjukból.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA Pulzus kutatása szerint a többségnek a megfelelő bérezés, a jó munkahelyi légkör és emberi kapcsolatok, valamint a cég megbízhatósága, a hosszú távon való tervezés lehetősége is fontos egy munkahelyen. A véleményünket a témában azonban jelentősen befolyásolja, hogy demográfiailag milyen csoportba tartozunk.
Szerző(k): Vermes ÁdámSzinte megoldhatatlan feladat elé állítaná a pénzügyi közvetítő rendszert a CSOK kiterjesztése a határon túlra.
Szerző(k): T. E.Gyakran ellentmondásos elvárásoknak kell a magyar szülőknek megfelelniük, főként a nőknek. A nők egy jelentős százaléka számára összegyeztethetetlenné válik a munkája a magánéletével, ezért nem tér vissza az eredeti munkahelyére.
Szerző(k): Zádori BenceEgy 188 ország több mint 150 ezer munkavállalójának válaszai nyomán készült felmérés szerint Magyarországon kiugróan sokan választanak a bér alapján munkahelyet.
Szerző(k): Gulyás Ábel