Egyre elterjedtebb a külföldről történő, akár folyamatos munkavégzés, de mindig érdemes előre tisztázni olyan fontos kérdéseket, hogy mi a helyzet az adózásunkkal és hogyan kezeljük a társadalombiztosítási helyzetünket – mondta el az Economx megkeresésére a szakértő.
Szerző(k): Drávucz PéterMunkaadóként például nem lehet rákérdezni a családi életre, a tervezett gyermekvállalásra, az anyagi helyzetre, a korábbi jövedelemre, a lakáshelyzetre, valamint a dohányzásra – mondta el az Economxnak a munkajogi szakértő.
Szerző(k): Drávucz PéterAz Economx értesülései szerint január végére lezárulhat a Magyar Telekom négynapos munkahéttel kapcsolatos tapasztalatainak kiértékelése. Szerkesztőségünknek jogi szakértők azt is elmondták, jó megoldás lehet, ha a cégek először tesztjelleggel, a munkaszerződések módosítása nélkül vezetik be a négynapos munkahetet.
Szerző(k): Drávucz PéterA két munkajogi fogalmat, az ügyeletet és készenlétet, sokan keverik – pedig egyáltalán nem ugyanaz. Amiben a szabályok megegyeznek, a dolgozónak mindkét esetben munkaképesnek kell lennie.
Szerző(k): Drávucz PéterEgy friss jelentés szerint döbbenetesen sok magyar dolgozik úgynevezett antiszociális munkaidőben, ami azt jelenti, hogy például folyamatosan változó beosztás szerint szerveződik a munkaideje.
Szerző(k): EconomxSvájci mintára, részben áttért az éjszakai munkavégzésre csütörtöktől az M1-esen az autópályákat üzemeltető Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.
Szerző(k): EconomxA Meló-Diák Iskolaszövetkezetnél 15-20 százalékkal emelkedtek a kifizetések – közölte az economx megkeresésére a cég vezetője. Majzik Nándor két fontos tapasztalatot is megosztott portálunkkal: egyrészt a korábbinál jóval több diák akart dolgozni – különösen igaz ez a 18 év alattiakra –, másrészt a nehéz fizikai munkát végleg kizárják a magyar fiatalok.
Szerző(k): Drávucz PéterA pandémia hazaküldte a dolgozót, aki már nem vágyik vissza az irodába, és a munkáltatójának is mindegy, hogy honnan dolgozik. Az iroda viszont üresen áll, a munkásember pedig nagyobb lakásba költözne, viszont az meg drága, ráadásul kevés is van belőle. Hogy oldjuk meg ezt? Az Egyesült Államokban elkezdték átalakítani a már nem használt irodaépületeket, megoldva egyszerre a kihasználatlanság problémáját, valamint a lakhatási válságot is – legalábbis elméletben és csak a gazdagok számára.
Szerző(k): Károly Gábor