A hazai és az európai méhészek közös kívánsága, hogy ne kelljen végre szélmalomharcot vívniuk az öreg kontinensre nyakló nélkül beáramló, kétes minőségű, ellenőrizetlen kínai mézzel. Utóbbinak állításuk szerint az a behozhatatlan versenyelőnye, hogy rendkívül olcsó.
Szerző(k): EconomxAzok a méhcsaládok, amelyek tavasszal nem kaptak jelentős élelemkiegészítést gyakorlatilag éheztek. A mézkiszerelő üzemek, illetve a nagykereskedők is inkább a nagy mennyiségű ukrán mézből vásároltak be.
Szerző(k): Vermes ÁdámBár a napokban Brüsszelből örömteli hírek érkeztek a mézkeverékeket alkotó mézek származási országainak pontosabb feltüntetésével összefüggésben, a méhészek egyesülete szerint legfeljebb hangyányi előrelépés történt. Ezért az Egyesült Államokhoz hasonlóan, a kínai mézre szemrebbenés nélkül ki kell vetni a dömpingvámot.
Szerző(k): Drávucz PéterTöbb mint négy év munkája érett be a hétfői döntéssel, hiszen 2019 novemberében kezdeményezte elsőként Magyarország a mézkeverékek származásjelölési szabályainak szigorítását.
Szerző(k): Horváth TiborAz uniós piacon a kiszerelésre szánt mézet mára elsősorban Ukrajnából és Kínából szerzik be, ezért a korábbi tíz mézexportőrünkből mindössze csak egy-kettő működik.
Szerző(k): EconomxMagyar fejlesztésű eszköz segíti az ázsiai lódarázs hazai terjedésének lassítását: idén nyáron első ízben figyelték meg Magyarországon az Európa felől érkező invazív darázsfaj egyedeit – tájékoztatta az MTI-t a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) pénteken.
Szerző(k): EconomxKülföldi méhektől féltik a méhészek a hazai állományt.
Szerző(k): Economx.huEgy új, agresszív rovar jelent meg Magyarországon. És van, aki aggódhat miattuk.
Szerző(k): Zádori BenceAz Agrárminisztérium közölte, hogy sürgetik az európai előírások szigorítását a fogyasztók és magyar méztermelők érdekében. Magyarország nemzeti szinten szigorítja a hazai szabályozást, mert nem győzi kivárni az uniós döntést.
Szerző(k): Varga Csenge