A név a geopolitikai realitások változásait tükrözi az oroszok szerint.
Szerző(k): H. A.Milyen tanulságokat vonhat le az orosz-ukrán háborúból az európai hadiipari tervezés? Hogyan csökkenthető Európa függősége az Egyesült Államok védelmi garanciáitól, és vajon megvalósítható-e Zelenszkij ukrán elnök „győzelmi terve”? Denis Mercier tábornokot, a francia légierő volt vezérkari főnökét és a NATO Szövetségi Transzformációs Parancsnokságának egykori legfőbb parancsnokát kérdezte az Economx.
Szerző(k): Balatoni LillaSzintlépés történt az ukrán frontra szánt észak-koreai katonák ügyében: már a Pentagon is megerősítette, hogy Észak-Korea közel 10 ezer katonát küldött Oroszországba, hogy Putyin seregét is segítse.
Szerző(k): Hercsel AdélUtoljára Napóleon idejében harcolt, az orosz-ukrán konfliktus azonban alapjaiban változtatta meg Svédország külpolitikáját. NATO-csatlakozása után most olyan védelmi stratégiát tett közzé, amely még a katonai szövetség által elvártnál is jóval nagyobb ráfordítást irányoz elő a fegyveres erőkre és a polgári védelemre.
Szerző(k): G. É.13 NATO tagország légiereje gyakorlatozott októberben az Északi-tenger légterében, ahol egyedül a csehek jelentek meg Gripenekkel. „Amit látunk és hallunk, az az elrettentés a gyakorlatban, és nem háborús készülődés a másik fél megtámadására” – hangsúlyozta az Economx érdeklődésére Csiki Varga Tamás, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) tudományos főmunkatársa.
Szerző(k): Vígh Gábor