A bajt könnyebb megelőzni, mint kezelni – mégis csak minden ötödik magyar jár rendszeresen egészségügyi szűrővizsgálatokra. Az elmúlt két évben legtöbben vér- és laborvizsgálaton, tüdőszűrésen és fogászati ellenőrzésen vettek részt. A nők általában jóval gyakoribb látogatói a szűrővizsgálatoknak, mint a férfiak – derült ki az NN Biztosító kutatásából.
Szerző(k): EconomxMinden második magyar elégedett az egészségügyi állapotával, ugyanakkor az állami egészségügyet használók 17 százaléka váltott egészségesebb életmódra, míg a pénzügyileg tudatosabbak jobban odafigyelnek.
Szerző(k): Koncsek RitaA Magyar Nemzeti Bank (MNB) az ügyféltájékoztatás, az informatikai biztonság, illetve egyes szerződési feltételek hiányosságai miatt szabta ki a büntetést.
Szerző(k): EconomxEgy felmérés szerint a koronavírus-járvány kitörésétől 2022-ig bezárólag 23-ról 16 százalékra csökkent a futókedv, idén azonban ismét visszaállt a 2019-es szintre, amikor 20 százalék volt. Az, hogy ismét több kedvünk van a testmozgáshoz, azt is jelenti, hogy többet is költünk rá.
Szerző(k): Zádori BenceMagyarországon egyelőre elhanyagolható azok aránya, akik euróban kapják a jövedelmüket, de így is egyre többen érdeklődnek az euróalapú megtakarítások iránt – derült ki az NN Biztosító reprezentatív kutatásából. A megkérdezettek 60 százaléka mondta, hogy nyugodtabb lenne, ha euróban tarthatná a megtakarításait.
Szerző(k): Horváth TiborSzinte nincs olyan magyar háztartás, ahol ne érzékelnék a növekvő infláció negatív hatásait: az NN Biztosító felmérésében a válaszadók mindössze 2 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nem változott a helyzete a pénzromlás következtében. 21-ről 57 százalékra nőtt azok aránya egy év alatt, akik nagyon tartanak az infláció háztartási pénzügyekre gyakorolt hatásától, és csupán 1 százalék válaszolta azt, hogy nem aggódik a drágulás miatt.
Szerző(k): Horváth Tibor