A kedvezőtlen külső hatások ellenére a kormány erősíti az államháztartás egyensúlyát. Az idei évben meghozott intézkedésekkel mintegy 1000 milliárd forinttal javították a költségvetés mozgásterét.
Szerző(k): Horváth TiborAggasztó képet mutat hazánk nyugdíjhelyzete, a lakosság mindössze 20 százaléka takarékoskodik megfelelően az időskorra, miközben az állami nyugdíjrendszer fenntarthatósága kérdéses. A Lightyear kalkulációja szerint már 56 évesen nyugdíjba mehetne egy átlag magyar, ha időben elkezdi az öngondoskodást. A romló demográfiai trendek és a csökkenő állami nyugdíjak miatt felértékelődik a magánmegtakarítások szerepe.
Szerző(k): Horváth BalázsMagyarországnál mindössze öt uniós tagállamban volt kisebb az egy kedvezményezettre jutó átlagos nyugdíj összege 2021-ben, ráadásul GDP-arányosan sem állunk jobban a statisztikák szerint. Nyugdíjszakértőket kérdeztünk az adatokról: abban Simonovits András és Farkas András is egyetértett, hogy az adatok „rosszak”.
Szerző(k): Károly GáborAz uniós források érkezése továbbra is folyamatos: május végéig 546,2 milliárd forint uniós bevétel érkezett a költségvetésbe, ugyanakkor az uniós kiadások 801,9 milliárd forintot tettek ki.
Szerző(k): Horváth TiborA KSH adatai szerint 2020-ban háromezer nyugdíjasnak volt 500 ezer forint és a feletti nyugellátása, 2024-ben már hatvanezernek, ez pedig hússzoros növekedést jelent.
Szerző(k): K. R.A komor jóslatoknak megfelelően, február végére sikerült egy óriási lyukat ütni a magyar államháztartásba, mindezt úgy, hogy tavalyihoz képest növekedett a költségvetési bevétel, sőt, a februári hónapban végre növekedett az áfabevétel is.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaSoha nem látott hiányt produkált az államháztartás február végén, aminek kapcsán a Pénzügyminisztérium felelevenítette a nyugdíjasoknak tett ígéretét.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA magyar kormány legfontosabb célja az idei évben a gazdasági növekedés helyreállításával a hiány és az államadósság további csökkentése – közölte a Pénzügyminisztérium.
Szerző(k): Horváth Tibor