A közel-keleti háborúból máris profitálnak az aranytulajdonosok és az olajcégek. Biztonsági menedékként egyre több befektető vásárol aranyat, ennek köszönhetően már a rekordot közelíti a nemesfém árfolyama. Az is várható, hogy hamarosan emelkedik a benzin és a fűtőolaj ára Európában.
Szerző(k): Thurzó KatalinAz utóbbi időben emelkedett az olajár főleg a OPEC+ kitermelés visszafogása miatt, Amerikában azonban nagyobb a kínálat, amire egy vevő különös módon csapott le.
Szerző(k): Fellegi TamásA kedvező tőzsdei helyzet miatt az olajár is megugrott, a szakértői vélemény szerint pedig a jövőben is drága maradhat. A Bernt 2,6, a WTI árfolyama 2,9 százalékkal emelkedett hétfőn.
Szerző(k): Zádori BenceAz OPEC-tagországoknak egyelőre nem kell pótolniuk az orosz olajtermelés csökkentését az angolai olaj és gázipari miniszer szerint. Márciustól napi 500 ezer hordóval kevesebb olajat termel Oroszország.
Szerző(k): Varga CsengeAmikor Moszkva a múlt héten bejelentette, hogy a nyugati szankciók megtorlásaként napi félmillió hordóval csökkenti az olajkitermelést, sokan szkeptikusak voltak azzal kapcsolatban, hogy valóban önszántából teszi-e mindezt.
Szerző(k): Horváth TiborA hétfőn életbe lépett, orosz olajra vonatkozó uniós ársapka vélhetően nem lesz hatással a hazai viszonyokra. A brüsszeli olajembargó viszont már komoly károkat okozhat a magyar üzemanyag-ellátásban. Most viszont arra számíthatunk, hogy egy időre kisebb lesz a dráma a benzinkútjainkon.
Szerző(k): Hercsel AdélTovább csúszik a Mol százhalombattai Dunai Finomítójának újraindítása, mert a legutóbbi nyomáspróbán újabb műszaki gond akadt.
Szerző(k): Sánta AndrásAz indiai Reliance Industries, a világ legnagyobb finomítókomplexumának üzemeltetője és Oroszország egyik fő vásárlója még nem adott le rendelést a december 5. utáni orosz nyersolajszállítmányokra. Az indiai cégek a források szerint azért óvatosak, mert december elején életbe lépnek az EU-s olajszankciók.
Szerző(k): Nagy MartinMegemelte éves eredmény-célkitűzését a Mol annak ellenére, hogy az üzemanyag-ársapka 34 milliárd forintos veszteséget jelent, és a különadókkal együtt ennek több mint tízszeresétől kénytelen megválni a cég - írta meg az MTI az olajvállalat tőzsdei jelentésére hivatkozva.
Szerző(k): Szabó M. István