Gyenge kezdés után veszteséggel fejezték be a kereskedést a főbb európai tőzsdék Madrid kivételével pénteken.
Szerző(k): Gulyas ÁbelJelentősen, napi 1 millió hordóval is meghaladhatja jövőre a keresletet a kínálat jövőre a globális olajpiacon. Kína nem fogyaszt eleget, az OPEC+ eközben felpörgeti a kitermelést és eközben hódítanak a megújulók. Jöhet persze kellemetlen meglepetés is.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA top nyugat-európai tőzsdék vegyesen zárták a napot, íme a részletek.
Szerző(k): Sándor ZoltánDrasztikus esésnek indulhat az olajár abban az esetben, ha az olajszövetség, az OPEC+ feloldja a meglévő termeléscsökkentést.
Szerző(k): Kiffer AnnaA pesti tőzsde egyik legrégebben bevezetett és legpatinásabb részvénye jubilál, ehhez méltóan árfolyama örökös csúcsot ért el. Aki vásárolt a kezdéskor, ma a pénze több mint ötvenszeresét kapja a papírért, és ehhez jön még az időközben kifizetett osztalék: így még 30 év pénzromlása mellett is igen szép reálhozam adódik.
Szerző(k): Fellegi TamásTöbb mint egy dollárral erősödött az olajár, miután az OPEC+ elhalasztotta a termelés növelését.
Szerző(k): H. A.Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék.
Szerző(k): K. G.Indexcsökkenéssel zártak csütörtökön a főbb európai értékpapírpiacok.
Szerző(k): Gulyas ÁbelIndexemelkedéssel kezdték a hetet a főbb nyugat-európai tőzsdék. Az arany és az olaj ára is csökkent.
Szerző(k): Vermes Ádám