„Helyreigazítás: A portálunkon 2024. március 16-án megjelent »Orbán Viktor oligarchái elől menekül az osztrák Spar-csoport« című cikkben valótlanul híreszteltünk, hogy Orbán Viktor arra kérte Hans K. Reisch Urat, a Spar Austria igazgatótanácsának elnökét, hogy biztosítson részesedést egy rokonának a magyar leányvállalatban”. Átalakította működését és Svájcba menekítette magyarországi vagyona egy részét az osztrák tulajdonú Spar üzletlánc, amely azt állítja: így védekeznek az ellen, hogy Orbán Viktor oligarchái megszerezzék a magyar piacon második legerősebb élelmiszerkereskedelmi céget.
Szerző(k): Thurzó KatalinSzergej Kolesznyikov, aki építőanyagokat szállított az orosz hadseregnek a megszállt Ukrajnában zajló építkezésekhez, egyenesen a Morgan Stanley-től vasalt be anyagi pártfogást.
Szerző(k): Horváth TiborA Raiffeisen megvenné Oleg Gyeripaszka részesedését a Strabagban. Az osztrák bank ráadásul a tranzakcióval egy csomó tőkét is ki tudna vonni Oroszországból.
Szerző(k): EconomxIgor Girkin a Baza nevű orosz lapnak azt mondta, hogy attól tart, elteszik láb alól.
Szerző(k): EconomxA kormány által kiszabott büntetések csökkentésére számítva a brit cégcsoportok önként nyilvánosságra hozták a saját jogsértéseiket.
Szerző(k): Horváth TiborKiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök kétoldalú együttműködésért utazott Pekingbe, míg Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a nyugat-balkáni térségben barangolt. Franciaországban orosz oligarchát vettek őrizetbe, Vlagyimir Putyin pedig nukleáris szerződést mondott fel. Mindeközben az Egyesült Államokban a republikánusok és a demokraták az Ukrajnának és Izraelnek szánt támogatások miatt feszültek egymásnak. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai és külgazdasági eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAdócsalás, pénzmosás és a nemzetközi szankciók megsértésének gyanújával előállították Alekszej Kuzmicsov orosz mágnást Saint-Tropez-ban. A hétfőn őrizetbe vett férfi korábban az egyik legnagyobb oroszországi adófizetőnek számító Alfa Bank egyik főrészvényese volt.
Szerző(k): Horváth TiborAz Európai Unió tagállamainak vezetői a brüsszeli csúcstalálkozón „humanitárius célokat szolgáló szünetet” kértek a gázai konfliktusban. Erdogan beadta ugyan a derekét a svéd ratifikáció ügyében, a parlamenti elfogadás azonban az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint még várathat magára. Az argentin választások első fordulóján meglepő, piacokat sokkoló eredmény született. Míg Szlovákiában kinevezték az új miniszterelnököt, Robert Ficót és kabinetjének tagjait. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga Adrienn