08.
13.
08:30
Négy olimpiai érmet nyertek a magyarok pénteken

Úszásban és atlétikában remekeltek a magyar sportolók pénteken: két ezüst- és két bronzérmet nyertek a riói olimpián. Cseh László szinte hihetetlen hármas holtversenyben szerzett ezüstérmet.

Szerző(k): MTI
08.
12.
21:54
Betesz a klímaváltozás az olimpiáknak

A globális felmelegedés miatt az északi félteke legtöbb városa alkalmatlanná válhat arra 2085-re, hogy nyári olimpia házigazdája legyen, köztük van Isztambul, Madrid, Róma, Párizs és Budapest, amelyek pályáztak vagy pályáznak a 2020-as vagy a 2024-es nyári olimpiai játékok megrendezésére, vagy Tokió a 2020-as játékok helyszíne - állapították meg amerikai tudósok.

08.
12.
15:43
Minden eddiginél hangosabb pfujolás az olimpián

Az olimpiai eszmétől ugyan idegen a sportszerűtlenség, a közönségtől elvárható, hogy csak a saját versenyzőit biztassa, ám ezt a szabályt nem szokták betartani. Brazíliában kifejezetten élvezik a pfujolást a nézők, számos különféle okot találtak az egészséges tiltakozásra.

Szerző(k): Economx
08.
11.
17:33
Friss kutatás: nyolc aranyat várunk Rióban

Egy felmérés szerint az éremtáblán 10. helyére várják a megkérdezettek a magyar sportolókat, és a tippek átlaga szerint 8 aranyat, 8 ezüstöt és 9 bronzot hozhatnak haza az olimpiáról.

08.
11.
15:23
Elviccelik a terroristák elleni harcot a brazilok

\"Korcskomplexusban\" szenvednek a brazilok - véli egy helyi író arra utalva, hogy lakói nem tartják komoly államnak Brazíliát. Az olimpia kapcsán e kisebbrendűségi érzés miatt vészesen hanyagul kezelhetik a terrorizmust, hiszen szerintük a terroristák sem veszik komolyan az országot.

08.
11.
06:58
Magyaroszág öt arannyal az ötödik helyen áll

Simán nyert a döntőben, ezzel megvédte londoni címét Szilágyi Áron a riói olimpia szerdai férfi kardversenyében. Ez volt a magyarok ötödik elsősége, és a csapat az éremtáblázaton az ötödik helyen áll az ötödik verseny után.

08.
10.
10:53
Elítélhetik a volt brazil államfőt költségvetési csalás miatt

Nagy többséggel megszavazta helyi idő szerint kedd este a Dilma Rousseff felfüggesztett brazil államfő elleni eljárás folytatását a szenátus. Ezzel bírósági szakaszba lépett a hónapok óta tartó jogi folyamat.

Szerző(k): portfolio.hu, MTI
08.
10.
10:07
Újabb olimpiai vád: cenzúrázzák a tiltakozásokat

A Zika-vírus, a mocskos víz, a félig kész szállások és a veszélyes utcák után újabb fekete pontot kaphat a riói olimpia: a rendezők korlátozzák a véleménynyilvánítás szabadságát, azaz cenzúrát folytatnak az versenyek helyszínein.

08.
10.
07:01
Rio: csak Katinka volt legény a gáton

Nagy szerencse és a sok munkának köszönhető, hogy így is nyertem - nyilatkozta Hosszú Katinka, aki ma hajnalban a harmadik aranyérmét nyerte meg a 200 méter vegyes úszásban a riói olimpián.

08.
09.
14:41
Ez lehet az olimpia legnagyobb szenzációja

A Fidzsi-szigetek félig amatőr rögbicsapatát azzal indította útjára a nem egészen egymilliós népességű állam miniszterelnöke, hogy aranyérmet várnak tőlük. Ezt a játékosok is természetesnek veszik annak ellenére, hogy az ország eddig egyetlen olimpiai érmet sem nyert.