Drasztikus esésnek indulhat az olajár abban az esetben, ha az olajszövetség, az OPEC+ feloldja a meglévő termeléscsökkentést.
Szerző(k): Kiffer AnnaLondon kivételével mindenhol indexveszteséggel zárták a hétfőt a főbb európai értékpapírpiacok.
Szerző(k): Z. B.Több mint egy dollárral erősödött az olajár, miután az OPEC+ elhalasztotta a termelés növelését.
Szerző(k): H. A.Ritkán látott mértékű 6 százalékos áreséssel kezdi a hetet az olaj, mégpedig mind az amerikai könnyűolaj, mind a Brent típusú. Úgy tűnik, a várt Irán elleni izraeli válaszcsapás lezajlása megnyugtatta a vevőket, ám az amerikai elnökválasztás is befolyásolhatja a piacot.
Szerző(k): Fellegi TamásNyolc százalékos árfolyamesés után korrigálnak az olajpiacok.
Szerző(k): Sárosi ViktorIsmét 75 dollár alá került a Brent típusú olaj ára, miután előzőleg az izraeli-iráni feszültség hatására jóval fölötte is járt. Úgy tűnik, az OPEC kitermelés-növelési szándéka erősebb hatást gyakorol a piacra, mint a háborús félelmek.
Szerző(k): Fellegi TamásIsmét esik az olajár: a Brent típus nem tudott visszakapaszkodni az OPEC+ által kitűzött 75 dolláros ár fölé. A túlkínálat erős, a szervezeten belül a vállalások nem teljesítésére derült fény, Szaúd-Arábia türelme fogyóban.
Szerző(k): Fellegi TamásOlyan pesszimistává váltak a befektetők az olajárral kapcsolatban, amire még sosem volt példa. Kína nem fogyaszt eleget, Amerika pedig gőzerővel folytatja a kitermelés. A szélsőséges borúlátás azonban pozitív fordulatnak is megágyazhat.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA nemzetközi olajár 2021-es szintre csökkent. A háború és az orosz olaj elleni szankciók hatása eltűnt, az OPEC is hiába csökkentette kitermelését. A kereslet nem nő már gyorsan, a független kitermelők exportja annál inkább.
Szerző(k): Fellegi Tamás