A mozikasszák után az online fogadóirodákban csörgeti a kasszát az Oscar-várományos Barbie és az Oppenheimer filmek csatája.
Szerző(k): Zádori BenceChristopher Nolan Oppenheimer című filmje kapta a fődíjak zömét a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) vasárnap esti londoni díjkiosztóján.
Szerző(k): EconomxBár a Barbenheimer-jelenség érdekesnek mondható, de marketing szempontból ellenállhatatlan kombinációja egyértelműen szolgálta a konkurens filmstúdiók érdekeit.
Szerző(k): Horváth TiborAz Oppenheimer nyerte a legjobb drámai film, a Szegény párák pedig a legjobb vígjáték vagy musical film díját a 81. Golden Globe díjátadó gálán, amelyet helyi idő szerint vasárnap este rendeztek meg a Los Angeles-i Beverly Hilton Hotelben.
Szerző(k): EconomxA Wikipédia minden évben közzéteszi azon cikkek listáját amelyekre a legtöbben kerestek rá. Nem meglepő, mi végzett az élen.
Szerző(k): EconomxMagyarországon is beütött a Barbenheimer-jelenség: az idei nyár két slágerfilmjére összesen több mint kétmilliárd forintot költöttek a magyarok.
Szerző(k): Zádori BenceChristopher Nolan J. Robert Oppenheimerről, az „atombomba atyjáról” szóló filmje világszerte meghaladta a 912 millió dolláros bevételt, megelőzve a Bohém rapszódiát.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraHárom órás életrajzi dráma, amely az első atomfegyver előállításának történetével, a szigorúan titkos Manhattan-tervvel foglalkozik, nem könnyű nyáresti téma. Az Oppenheimer mégis kasszasiker lett, eddig több mint 420 milliót hozott dollárban, és több mint 200 milliót forintban. A produkció ma aktuálisabb, mint bármikor, 78 éve ezen a napon robbant a bomba Hirosima felett.
Szerző(k): Fogarasi Kitti