A pandémia idején a munkavállalók szerte a világban ráéreztek annak az ízére, milyen előnyökkel jár a home office. Egyes esetekben azonban lehetnek hátulütői is, például akkor, ha szünetel az internetszolgáltatás. Kérdés, hogy egy előre be nem jelentett szolgáltatáskimaradás esetén szemére vetheti-e a munkaaadó a munkavállalónak, hogy nem dolgozott. Ügyvédet kérdeztünk a problémával kapcsolatban.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennNémetországban mintegy 65 millióan kaptak legalább egy koronavírus-oltást, közülük 11 827-en kérték az oltás által okozott károk elismerését.
Szerző(k): Vermes ÁdámEgyre több a lakossági panasz az egyik szórakozóhelyre.
Szerző(k): Sánta AndrásA nyomvonal felett lakók kétségbe estek, nem tudják, kihez forduljanak a problémájukkal.
Szerző(k): Sánta AndrásA munkahelyi visszaélések bejelentését rendező törvény, az úgynevezett panasztörvény az 50 és a 249 közti alkalmazottat foglalkozó cégeknek ma éjfélig ad határidőt, hogy teljesítsék kötelezettségeiket. A munkahelyen tapasztalt szabálytalanságokat, sérelmeket akár névtelenül is be lehet panaszolni.
Szerző(k): Drávucz PéterMax Scherms szerint felháborító, hogy a fundamentális jogok gyakorlásához a Meta pénzt kér.
Szerző(k): Zádori BenceHa az Európai Bizottság úgy találja, hogy a YouTube hirdetésblokkoló-észlelő rendszere sérti az EU elektronikus hírközlési adatvédelmi irányelvét, pénzbírsággal sújthatja a platformot – mondta el az Economx megkeresésére a szakjogász.
Szerző(k): Drávucz PéterDecember 17-től már a 50-249 főt foglalkoztató cégeknél is kötelező lesz a visszaélés-bejelentési rendszer. Ezt a legkülönfélébb módon tehetjük meg, sokféleképpen panaszkodhatunk majd a cégeknél: személyesen, anonim, online, telefonon. A szakértők arra hívták fel az Enonomx figyelmét, érdemes többféle lehetőséget is kihasználni.
Szerző(k): Drávucz PéterRejtélyes, horribilis összegeket tartalmazó MVM számlákról szaporodtak el a bejegyzések egy közös képviselői csoportban.
Szerző(k): Zádori Bence