Hatalmas ösztönzőcsomagot mutatott be a kínai jegybank, amelytől azt remélik, kirángathatja gazdaságát a fenyegető deflációs válságból és talán elérhetővé teszi a kormányzat növekedési céljait. A tőzsde pozitívan fogadta a hírt, azonban az elemzők szerint még ennél is többre van szükség, hogy életet leheljenek a hatalmas ázsiai gazdaságba.
Szerző(k): EconomxA kínai GDP negyedét adó iparágban egy újabb, 300 milliárd jüanos (nagyjából 15 ezer milliárd forintnyi) hitelprogrammal szeretné a lakásvásárlásokat felpörgetni a jegybank.
Szerző(k): Gulyas ÁbelÉvtizedek óta a devizapiac kedvenc játéka a carry trade, amikor egy alacsony kamatozású devizából finanszírozva vesznek fel a befektetők pozíciókat magas kamatozású devizákban. Ezt eddig jellemzően japán jenből finanszírozták, azonban a nagy befektetési bankok elkezdték egyre inkább a jüant ajánlani erre a célra, aminek Kína nem örül túlságosan.
Szerző(k): EconomxKözel nyolc hónapja első ízben kellett a kínai hatóságoknak beavatkoznia a jüan árfolyamának védelme érdekében. A gyengülés elérte a fájdalomküszöböt.
Szerző(k): EconomxEgy friss tanulmány szerint Kína 240 milliárd dollárt (85,5 ezermilliárd forint) költött 22 fejlődő ország megsegítésére 2008 és 2021 között, és az összeg az utóbbi években ugrásszerűen megnőtt, mivel több országnak is nehézséget okozott az „Egy övezet, egy út” kezdeményezés keretében az infrastruktúra kiépítésére kapott hitelek visszafizetése.
Szerző(k): Horváth Tibor