A kriptovalutákat gyakran hasonlítják a dotcom lufihoz, amely az 1990-es évek végén és a 2000-es évek elején fújódott fel és durrant ki. Az összehasonlításokat leginkább a spekulatív befektetések, a hirtelen értéknövekedés, majd az összeomlás kockázata miatt vonják le. Azonban sok különbség is létezik a két piac között, ami megkérdőjelezi, hogy a kriptovaluták pontosan ugyanarra a sorsra jutnak-e, mint a dotcom cégek. A Krach mai podcastjának vendége Dr. Sebestyén Géza, az MCC gazdaságpolitikai műhelyének vezetője, és a Budapesti Corvinus Egyetem docense.
Szerző(k): Horváth DávidMiért lenne rossz a forintnak Donald Trump győzelme? Miért törékeny ennyire az egyensúly? – Bázispont címmel új gazdasági-pénzügyi-tőkepiaci műsort indított az Economx.
Szerző(k): EconomxNagy pénzügyi bukások és válságok, azok hatásai napjainkra. Krach, az Economx gazdasági potcastja.
Szerző(k): EconomxÍgy fogalmazott a közgazdász, szociológus, egyetemi tanár a Konkrétan Rónai Egonnal című Podcastban. Utalt arra is, hogy ezért állíthattak le bizonyos beruházásokat év közben, és ezért is kap „szegény Lázár János”, építési és közlekedési miniszter kevesebb pénzt a vasúti közlekedés rendbetételére.
Szerző(k): L. K.Meglepő, mire fordítják a bank pénzét.
Szerző(k): Horváth DávidIzrael elszánt saját védelme érdekében és bármire képes lehet. Az izraeli-palesztin háború eszkalációjáról és gazdasági hatásairól beszélgettünk az Economx podcastjában.
Szerző(k): Horváth DávidVersenyt licitál Magyar Péter és Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a 2026-ra tervezett minimálbéremelésben.
Szerző(k): Gáll CsongorAz Európai Unió közössége törékeny állapotban lép bele egy olyan új korszakba, amelyet a geopolitikai konfliktusok fognak leginkább jellemezni. Az Economx podcastjának vendége Tieger Endre, az EU-Monitor szerkesztője volt, akivel a kontinens kőkemény kihívásairól váltottunk szót.
Szerző(k): EconomxEgy amerikai labor mérései szerint nem a kenőanyag élettartalma, hanem a megtett kilométer szám a lényeges.
Szerző(k): Gulyas Ábel