A Policy Agenda (PA) által készített kutatás azt mérte fel, hogy mit gondol a társadalom a váratlan kiadásokról, és mennyire van erre felkészülve.
Szerző(k): Domokos LászlóFolytatódhat a gazdaság és a lakossági fogyasztás bővülése, ahogy a vállalatok is optimisták – derül ki a Policy Agenda által számított Gazdasági Fejlődés Index (GFI) adataiból. Ugyanakkor a munkaerőhiány egyre nagyobb gondokat okoz, miközben továbbra is nő a szakadék a társadalom gazdag és szegény fele között.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz utóbbi években több száz milliárd forintot költött el a kormány a közmunkarendszerre. Mind a 2014-es, mind az idei választási eredmények politikai szempontból visszaigazolják ezt a költekezést - állapították meg Policy Agenda kutatói.
Szerző(k): Domokos LászlóAz utolsó hónapok egy választási kampányban komoly változásokat hozhatnak. Legfőképpen a protestszavazók szempomntjából fontos ez az időszak. Négy évvel ezelőtt szinte végig képes volt tematizálni a kampányt a Fidesz. Ebből a szempontból vizsgálta meg a Policy Agenda (PA) a mostani időszakot is.
Szerző(k): Szepesi AnitaCsak március közepéig ötször annyi pénzt csoportosított át a kormány olyan célokra, amelyek a választási győzelmet segíthetik, mint 2014-ben - derül ki a Policy Agenda (PA) elemzéséből.
Szerző(k): Szász PéterIdén nem emelkedik a közmunkások bére, miközben a minimálbér 8 százalékkal nő. Így továbbra is nyílik az olló a két dolgozói réteg keresete között, miközben vitathatatlanul növekszik a legszegényebb társadalmi réteg munkaerőpiaci aktivitása. A Policy Agenda (PA) elemzése szerint ez a társadalmi egyenlőtlenség növekedését hozta. új bérrendszer ellen.
Szerző(k): Domokos LászlóA választások előtt szinte kötelező feladat a kormánypártok számára, hogy minimalizálják a hibázási lehetőségeket. Ilyen rizikófaktor a jogalkotás, ezért is mérsékelik választási évben az ezzel kapcsolatos munkát. E szempontból 2018 sem különbözik a korábbiaktól - állapította meg elemzésében a Policy Agenda.
Szerző(k): Domokos LászlóA gazdaság válság óta a legnagyobb béremelési hullám figyelhető meg a magyar gazdaságban. Elemzések szerint a bérek növekedése mögött két tényező áll: a munkaerőhiány és a minimálbér, valamint a garantált bérminimum emelése. Ha az adatok mögé nézünk, akkor érdekes fordulat látszik a kiscégek körében - derül ki a Policy Agenda elemzéséből.
Szerző(k): Szabó Zsuzsanna