Az önkormányzati- és EP-választások kampányhajrájában és az azt megelőző hónapokban senki nem tudta megközelíteni a kormányoldalt.
Szerző(k): Z. B.Az orosz-ukrán háború és az Oroszországgal szembeni uniós szankciók magyarországi megítéléséről készített közvélemény-kutatás szerint a lakosság harmada gondolja úgy, hogy az EU-s retorziók következménye lenne az élelmiszerárak emelkedése. A megkérdezettek 59 százaléka szerint azonban a szankciók inkább az európaiakat sújtják.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAzonos napon lesz a két voksolás, ami azért alakulhatott így, mert a Fideszben a népszerűségük jelentős visszaesésére számíthatnak. Ezért jobban járnak, ha csak egyszer kell a választók bizalmát kérniük ahelyett, hogy lényegében egész évben választási kampányt rendeznének be – lapunknak László Róbert, a Political Capital választási szakértője nyilatkozott.
Szerző(k): Nagy MartinSzakértői beszélgetést rendeztek a gazdasági szankciókról, melyen elhangzott, hogy bár sokan kételkednek ezek hatékonyságában, valójában nincsen értelmes alternatívájuk, hiszen az már a háborús cselekmények kategóriájába esne. Krekó Péter szerint a nyugati közvélemény idővel elfordulhat a szankciós politika támogatásától, miután az emberek a pénztárcájukon is érezni fogják ezek hatásait.
Szerző(k): Nagy MartinAz áltudományos, covid-szkeptikus és oltástagadó oldalak hatalmas bevételekre tehetnek szert online hirdetésekkel, miközben az alternatív gyógyszerkészítmények terjesztői politikai kampányokból és a koronavírusból profitálnak. Nagyvállalatok akaratuk ellenére is az életveszélyes praktikákat népszerűsítő oldalak szponzorává válhatnak, ezért szerepet kell vállalniuk a dezinformáció elleni küzdelemben - állítja a Political Capital új kutatásában.
Szerző(k): Nagy MartinGazdasági szempontból ráért volna a találkozó, de hála az időzítésnek, mindkét fél arra használhatta a sajtótájékoztatót, hogy saját kampányüzeneteik újból bemondják. Több fontos kérdésben megütközhettek volna, de az orosz és a magyar kormányfő is udvariasan elengedték egymás kisebb-nagyobb ferdítéseit, míg a kölcsönösen kínos témák szinte érintetlenül maradtak. A különutas politika az ukrajnai magyarok hátrányára is válhat.
Szerző(k): Sasvári MarcellAmíg a nyugati sajtó jelentős részében negatív a magyar kormány megítélése, addig a Kreml által irányított média jobbára méltató hangon számol be a kabinet lépéseiről. Az orosz sajtóban egy zavarbaejtően pozitív partnerségi viszony rajzolódik ki, melyben a magyar kormánynak nem kell „támadásoktól” tartania, hiszen politikai-ideológiai közelséget mutat a putyini rezsim felé – állapította meg a Political Capital új elemzésében.
Szerző(k): Nagy MartinA szabályozatlan közösségi média korszaka a végéhez közelít, ugyanakkor kétséges, hogy az autokrata és a demokratikus államok képesek lesznek közös nevezőre jutni a kérdésben. A közérdekű tartalmak lecsavarásával csak azt érnék el, hogy a felhasználók más platformokon vitatnák meg a fontos kérdéseket, vagy létrejönnének a politikai párbeszédet támogató oldalak. Az erőforráshiánnyal küzdő ellenzék aggódhat a korlátozások miatt, ugyanakkor Berkes Rudolf, a Political Capital elemzője szerint nem ezek fogják eldönteni a választások kimenetelét.
Szerző(k): Nagy MartinA szlovákok és a magyarok fele beoltatná magát a koronavírus-fertőzés ellen, ám a lengyeleknek csak 40 százaléka, a cseheknek pedig kevesebb mint ötöde kéri valamelyik vakcinát.
Szerző(k): Komócsin Sándor