A világ élelmiszerpiacát a pandémia okozta gazdasági válság, az ukrajnai háború és a kedvezőtlen időjárás mellett egy további körülmény is sújtja, nevezetesen az újra divatba jött protekcionizmus. Szakértők szerint ha az indiai kormány is erre az útra lép, annak az egész világot megrázó következményei lesznek.
Szerző(k): Komócsin SándorA "nemzeti szemléletű kereskedelem meghatározó szereplői" a Magyar Nemzetnek reagáltak Lázár János kormánybiztos azon múlt csütörtöki bejelentésére, amelyben a kormánybiztos "ajtót mutatott" a lakosság napi vásárlásait nagyobb arányban kiszolgáló multiknak.
Szerző(k): Szepesi AnitaNyíltan protekcionista politikát hirdetett meg Lázár János a magyar élelmiszeripar megmentése és feltámasztása érdekében. A kormány a jövőben nemcsak a magyar tulajdonú feldolgozóipart és a nemzeti hozzájárulást akarja erősen támogatni, de harcot hirdetett a multinacionális kiskereskedelmi vállalatok ellen is - erről a kormánybiztos a Portfolio Csoport által szervezett Agrárszektor Konferencia 2020 online rendezvényen beszélt.
Szerző(k): Szász PéterA koronavírus-válság egyik tanulságának eddig azt tartották, hogy veszélyesen kiszolgáltatottá teszik a világ országait a hosszú beszállítói láncok, mert ha például Kínában baj van, az egész világon hiány alakulhat ki egészségügyi eszközökből. Úgy tűnik, ez az "igazság" gyorsan megdőlhet.
Szerző(k): Komócsin SándorAz Európai Bizottság keresi annak a módját, hogy meggátolja az EU-ban az olyan felvásárlásokat, ahol a befolyást szerezni kívánó cég tiszetességtelen állami támogatásban részesült. A kedzeményezés egyértelműen a kínai befolyásszerzés ellen irányul.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásUniós importkorlátozást sürget a Baromfi Terméktanács az ágazat túlélése érdekében.
Szerző(k): Rácz GergőWashington 100 százalékos vámmal készül sújtani francia termékeket, válaszul az amerikai technológiai óriáscégekre kivetett francia digitális adók miatt - jelentette be hétfőn az Egyesült Államok kereskedelmi főképviseletének irodája.
Szerző(k): K. Kiss GergelyAz Európai Unió a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) fordult a rozsdamentes acél gyártásához használt nyersanyagokra vonatkozó indonéz exportkorlátozások ügyében – írja az MTI.
Szerző(k): Rácz Gergő