Véget ért a várakozás, a magyar kis- és középvállalkozások felsorakoztak a startvonal mögé a 2021-2027-es uniós ciklus slágerpályázataihoz. Sok lehetőség közül választhatnak most a cégek, elérhető fejlesztési forrás innovációs tevékenységre, munkakörülmények fejlesztésére, képzésre, digitalizációra, mint ahogy kamatmentes hitel is rendelkezésre áll meglehetősen széles körű felhasználási céllal. Az Economxnak fejlesztéspolitikai szakértő magyarázta el, melyik felhívás kinek szól.
Szerző(k): Gyöngyösi BalázsA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) 30 millió forinttal támogatja a legjobb innovációs rendezvényeket. Hozzátették, kiemelt missziójuk az innovációs ismeretek elmélyítése, az ökoszisztéma dinamizálása különböző hazai és nemzetközi események szervezésével.
Szerző(k): Kiffer AnnaMár be is jegyezték a Közlekedési Múzeum új debreceni székhelyét, és megvan az adószáma is.
Szerző(k): T. E.Bár a vártnál kissé lassabb volt a növekedés az élelmiszer-ágazatban, még így is határozott fordulat látszik. Az MBH agrárszektort mérő indexe rekordmagasan áll, utoljára Ukrajna orosz inváziója előtt volt ilyen jó a helyzet a szektorban. Két év után úgy néz ki, hogy egy normális évnek nézünk elébe – mondta Hollósi Dávid, az MBH Bank Agrár- és Élelmiszeripari Üzletág ügyvezető igazgatója.
Szerző(k): Horváth BalázsMódosítottak a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Pluszban egy számtalan kis- és középvállalkozást érintő konstrukción. A mostani változásoknak a cégek többsége ugyanakkor örülhet, a gyakorlatban ugyanis ez az jelenti, hogy könnyebben juthatnak forráshoz kamatmentes hitel formájában.
Szerző(k): Gyöngyösi BalázsFrissült a 108 milliárdos keretösszegű pályázat felhívása. Kiderült, hogy pontosan melyik korábbi energetikai támogatási program nyertesei nem vehetnek részt a pályázaton.
Szerző(k): Vermes ÁdámAugusztus 5.-ig lehet jelentkezni az uniós forrásokra.
Szerző(k): G. É.Az elsősorban vidéki vállalkozások feltőkésítésére irányuló uniós pályázati konstrukciók után úgy látszik, végre rámosolyog a szerencse a fővárosi székhellyel működő cégekre is a GINOP Pluszban. A hitelprogramban szeptembertől legalább 5, legfeljebb 50 millió forint igényelhető, a keret meghaladja a 70 milliárdot.
Szerző(k): Gyöngyösi BalázsÉves és féléves összevetésben is a harmadik legnagyobb arányban bővült a hazai zöldflotta Európában.
Szerző(k): Gulyas Ábel