Az első nyertesként fellépő Bechtel még 2004-ben kezdte el az erdélyi autópálya bihari szakaszának a kivitelezését, ám az út még ma sincs készen. Most negyedszer is kiírták a pályázatot a tervezésre és a kivitelezésre; a román infrastruktúrakezelő 2,85 milliárd forintnak megfelelő kilométerárral számol. Ez a számítás a valóságban jóval több, ha figyelembe vesszük, a beruházás már 19 éve csúszik.
Szerző(k): EconomxKlaus Iohannis román államelnök a fekete-tengeri földgáz kitermelésének mielőbbi elkezdését kérte a Neptun Deep gázmezőből az osztrák OMV-Petrom vállalattól, amelynek vezetőit hétfőn fogadta a hivatalában.
Szerző(k): Szász PéterA Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai 14 millió forint értékű hamis ruházati termékeket találtak egy autóban az M7-es autópálya Fejér megyei szakaszán.
Szerző(k): Csernátony CsabaMár négy éven belül, 2026 nyarán végig lehet autózni a dél-erdélyi szakaszon. A hiányzó, kilenc kilométeres szakaszt, amiben egy két kilométeres alagút is lesz, jövőre kezdhetik el építeni. A konzorcium az eddigi beruházásainál tartotta a határidőt.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonA romániai gáztározók töltöttségi szintje pénteken meghaladta a kilencven százalékot, így bármilyen legyen is a téli időjárás, az ország gázellátása biztosítva van – jelentette be a kormány Facebook-oldalán pénteken Nicolae Ciuca miniszterelnök.
Szerző(k): Szász PéterÁt kellett írni a korábbi román gazdasági növekedésre vonatkozó adatokat. A második negyedévben 5 százalékos volt a plusz.
Szerző(k): Csernátony CsabaNincs B terve az ország vezetésének arra az esetre, ha leállna a gázellátás. Egyedül Oroszországból importálnak gázt, tehát minden a Gazpromon múlik.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonRomániában több helyütt havazott vasárnap a magas hegyekben, az ország déli részén pedig fákat döntött ki a szélvihar, a kikötőket lezárták – írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielRománia pillanatokon belül megteremti a technikai feltételeit annak, hogy Bulgária felől Azerbajdzsánból származó földgázt importáljon. Idén kissé, hosszabb távon jobban nő az azeri gázexport Európába.
Szerző(k): Komócsin Sándor