Rábukkantak a világ legidősebb borára.
Szerző(k): T. E.A San José néven ismert hajót gyakran a hajóroncsok Szent Gráljának nevezik. Rakománya dollármilliárdokat érhet. Komoly vita van arról, hogy a Karib-tenger kincse kit is illet valójában.
Szerző(k): H. Sz.A visegrádi műemlékegyüttes újjászületését megelőző régészeti feltárás során egy több száz évvel ezelőtti összecsapás nyomait is megtalálták a szakemberek.
Szerző(k): Vermes ÁdámManapság a leghűségesebb társunknak gondoljuk a kutyákat, családtagként kezeljük őket. Egy felfedezés szerint azonban őseink egészen másként gondolkodtak erről, még mielőtt a kutyákat háziasították volna.
Szerző(k): Zádori BenceA helyszínen dolgozó cseh régészek 1,4 millió éves kőszerszámokat találtak a Tisza közelében. Ezek a legrégebbi bizonyítékok a Homo nemzetség tagjainak jelenlétére a kontinensen.
Szerző(k): V. G.A folyamat keretében a veszprémi várnegyed középkori leleteit, maradványait csúcstechnológiás módszerrel digitalizálják. A munkálatok során háromdimenziós szkennelést alkalmaznak, amely lehetővé teszi a valós tárgyakkal szinte mindenben megegyező digitális másolat kialakítását.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraHimalájában található, a helyiek által csak Csontváz-tónak hívott Roopkund-tóban található tömegsírról az újabb kutatások megmutatták, hogy nem egy korból és etnikumból származnak a vízben lévő hullák csontjai. Azonban arra, hogy a holttestek miként kerültek a vízbe még mindig nem kaptunk megnyugtató választ.
Szerző(k): EconomxA régészek a teljes genetikai állományt felölelő vizsgálatoknak köszönhetően azonosították, hogy a népcsoport vadászó, gyűjtögető életmódot folytatott, és a tagjai járványos betegségben hunytak el. A kutatók elkészítették az egyik hajdanán élt balatonkeresztúri nő, Jelena arcrekonstrukcióját is.
Szerző(k): Economx.huMinden jel arra mutat, hogy Kinizsi Pálnak a mai napig vannak hozzátartozói.
Szerző(k): Sánta András