Elsősorban a nyerstej felvásárlási árának meredek emelkedése miatt nőtt Magyarországon közel kétszeresére a tej és tejtermékek ára, de a dráguláshoz hozzájárult az árstop, a kereskedők árpolitikája és a termelők, valamint a feldolgozók költségnövekedése is. A Gazdasági Versenyhivatal jelentésében ugyanakkor rámutatott: a Tej Terméktanács árprognózisa jelentősen felhajtotta az árakat.
Szerző(k): Nagy KristófCserpes István a cégeladásra úgy tekint, mintha férjhez adná a lányát. A kérőt is megnevezi két hónapon belül.
Szerző(k): EconomxAz egyik nagy áruházlánc a vaj után a sajtok árát is mérsékli.
Szerző(k): EconomxA Tej Terméktanács adatai szerint az Európai Unióban már hónapok óta csökken a vaj, a tejszín és a sajtok ára. A decemberi felvásárlási, 222 forintos átlagos tejár hamarosan akár 180 forintos is lehet. Erre alapozva beszélnek 20 százalékos árcsökkenésről. Ezzel összefüggésben a vaj, a tejszín és a sajtok ára is csökken az unióban.
Szerző(k): Horváth TiborA legelőkön tartott állatállomány csökkenése több régióban is leleményessé teszi gazdákat. Állatok nélkül, közvetlenül a fűből is lehet húst vagy sajtot előállítani? Egy német gazdálkodó ezzel kísérletezve fehérjeport szeretne előállítani hüvelyesekből és fűfélékből.
Szerző(k): Horváth TiborA brutális élelmiszerinfláció miatt egyes termékek ára a duplájára nőtt. A legalapvetőbb élelmiszerekért 85-110 százalékkal is többet kell fizetni, mint például a vajért, a kenyérért, a tejért, tejfölért, sajtért vagy tojásért. Ezek közül a magyar fogyasztók válaszai alapján rangsorolható, mely élelmiszerek drágulása sokkolta leginkább az embereket.
Szerző(k): Varga CsengeHa véget ér az árstop, a tejtermékek árai 15-20 százalékot is eshetnek. Ez kilónkénti ezer forintos csökkenést jelenthet rövid időn belül.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsVan aki ne emlékezne a gáláns vállalkozóra, aki luxusautókkal szállított maszkokat idősotthonoknak a karantén idején? Ötmilliárd forint áfát csaltak el a vád szerint – méghozzá bűnszervezetben. Sok évet kaphatnak.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsAz ausztrál kormány még tavaly októberben jelentette be, hogy szigorúbb szabályokat vezetnek be azokkal az utazókkal szemben, akik nem jelentik be érkezéskor a növény- és állategészségügyi kockázatot jelentő árukat.
Szerző(k): Economx