2022 februárja óta számos cég vonult ki az orosz piacról, azonban a távozó nyugati vállalatoktól csak nyomott áron veszi meg Moszkva az országban birtokolt vagyontárgyaikat. A háború kitörése óta eddig már több mint 100 milliárd dolláros veszteség érte a kivonuló nyugati cégeket, azonban egyes vállalatok nemcsak a financiális károk, hanem adminisztratív okok miatt se tudják elhagyni Putyin Oroszországát.
Szerző(k): Gulyas ÁbelKözel felére esett vissza az energiaipari óriás nyeresége a tavalyi évben, azonban így is a második legmagasabb volt 2012 óta.
Szerző(k): Vermes ÁdámMeglepő helyről kapott támadást a Shell olaj- és gázipari óriásvállalat. Profi befektetők egy csoportja, köztük a legnagyobb európai befektetési alapkezelő követeli, hogy a cég szigorítson klímacéljain.
Szerző(k): EconomxKét holland fúrási ponton két napon keresztül szivattyúznák a gázt, amíg a hőmérséklet nem emelkedik nulla fok fölé, ami az előrejelzések szerint már csütörtökön bekövetkezik. Nemcsak a hideg, a profit is nagy úr.
Szerző(k): Horváth TiborA Shell mintegy 2,5-4,5 milliárd dollár értékvesztést jelölt meg a negyedik negyedévre vonatkozóan.
Szerző(k): Vermes ÁdámAz 500 legnagyobb európai vállalat összbevétele meghaladja a 13 ezer milliárd eurót, ami Németország GDP-je 3,5-szeresének felel meg. A listán szereplő vállalatok többsége jól bejáratott, átlagosan 108 éves.
Szerző(k): EconomxA Shell 6,2 milliárd dolláros harmadik negyedéves korrigált nettó profitja harmadával csökkent az egy évvel korábbihoz képest, megfelelve ezzel az elemzői várakozásoknak.
Szerző(k): Horváth TiborKét héten belül ez volt a harmadik hosszú távú, európai LNG-szállítási megállapodás az Öböl-menti országgal. A franciák és a britek után most az olaszok léptek.
Szerző(k): EconomxA márkaértéket tekintve a német távközlési cég szerezte meg az első helyet a Brand Finance 500 legértékesebb európai cégéről szóló listán.
Szerző(k): Zádori Bence