Vlagyimir Putyin orosz elnök már előre sikerként könyvelte el a Kazanyban tartott háromnapos BRICS-csúcstalálkozót. Hogy milyen értelemben tekinthető valójában sikeresnek az esemény, arról szakértő nyilatkozott az Economxnak.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA BRICS-csúcstalálkozón a dolláralapú, Swift rendszer alternatívájaként blokklánc-technológiát és digitális valutákat használó új fizetési szisztémát jelentett be az orosz államfő.
Szerző(k): Gulyas ÁbelKína a drasztikusan szankcionált Oroszország létfontosságú kereskedelmi partnere. A Peking és Moszkva közötti kereskedelem 2023-ban rekordmagasra, 240 milliárd dollárra ugrott. De hogyan tovább?
Szerző(k): Horváth TiborAmikor autót vásárolunk, vajon inkább az eszünkre vagy a szívünkre hallgatunk? Vélemények és tapasztalatok tengerében halásztunk, és találtunk egy olyan modellt, amelynél érdekes módon egyenlő arányban jellemző mindkét döntés.
Szerző(k): EconomxGagauzia minden nyugdíjasa és közalkalmazottja havi 100 dollárnak megfelelő összegű kifizetést igényelhet.
Szerző(k): Horváth TiborAz énekesnőt követik hívei, távolról is eljönnek koncertjeire, esetleg mindjárt többre is. Swift valóságos koncertturizmust hozott létre, a jelenségre még egy kifejezést is alkottak: Swiftonomics.
Szerző(k): Fellegi TamásA szegényebb országok egy része, melyeknek sokat számít minden bevétel, így az orosz kereskedelem vagy turizmus is, fontolgatják, hogy az orosz Mir fizetési rendszert is üzembe állítják.
Szerző(k): Fellegi TamásEgy évvel az ukrajnai orosz invázió után az európai kormányok megkérdőjelezik a szankciók hatását. A korai előrejelzések ellenére az orosz gazdaság nem omlott össze ezek következtében.
Szerző(k): Horváth TiborFebruár 24-én lesz egy éve, hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát. Brüsszeli források szerint az unió egy újabb szankciós csomaggal készül, Oroszország pedig rendkívül komoly offenzívával. Miközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is megosztotta február 24-i terveit.
Szerző(k): Hercsel Adél