Az egyik férfi október óta tárgyalt egy, az orosz hírszerzéshez köthető személlyel németországi szabotázsakciókról. A fő cél az volt, hogy aláássák az Ukrajnának nyújtott katonai támogatást.
Szerző(k): Horváth TiborAz olasz pénzügyminisztérium borúsabb gazdasági kilátásokról számolt be, mint tavaly szeptemberben, az oroszok viszont örülhettek: csökkent az ország külföldi adóssága 2024 első negyedévében. Ukrajna is fellélegezhetett, miután megérkezett az uniós zöld lámpa: a háború sújtotta országból érkező mezőgazdasági áruk vámmentessége 2025 júnisáig megmarad. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennOroszországban vasárnap megkezdődött az elnökválasztás utolsó napja, Moszkva azzal vádolta Ukrajnát, hogy légitámadásokkal próbálja szabotálni a választást, amely várhatóan újabb hat évre hatalmon tartja Vlagyimir Putyin elnököt.
Szerző(k): EconomxEgy sajtóinformációk szerint a jemeni húszi lázadók állnak mögötte.
Szerző(k): Zádori BenceSvédország után Dánia is lezárta az Északi Áramlat felrobbantásával kapcsolatos vizsgálatokat.
Szerző(k): Zádori BenceBelső rivalizálás állhatott az akció mögött és állítólag úgy intézték, hogy az ukrán elnök ne tudjon róla. A gyanúba fogott ezredes tagadja, hogy köze lenne a történtekhez.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA Balticconnector megrongálásának jellege arra utal, hogy valószínűleg szándékosan történt – a finn nyomozóiroda szerint az ilyen károk okozása speciális tudást igényel. Vlagyimir Putyin durva szóhasználattal igyekezett eloszlatni az oroszok esetleges részvételéről szóló szóló spekulációkat.
Szerző(k): Horváth TiborElsősorban a szerb érintettség miatt a teljes délszláv sajtó rámozdult a szerdán megjelent Carlson-interjúra. Akadt, amelyik elég vad következtetéseket vont le a magyar miniszterelnök kijelentéseiből.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsÚjabb nyomra bukkantak az Északi Áramlat elleni szabotázsakció helyszínén.
Szerző(k): Varga Csenge