A szárnyaló infláció ellenére ugyanannyi gyógyszert és okostelefont vásárolunk, inkább az a ruházatunkon és az utazásokon spórolunk. Kevesebbet költünk egészségügyi szolgáltatásokra, számítógépre, cipőre, ruhaneműre és szépségápolásra is.
Szerző(k): Horváth TiborJapánban csaknem másfél millióan élnek magányosan, a külvilágtól elzárva; a japánul hikikomorinak nevezett emberek körülbelül 20 százaléka a világjárvány után zárkózott be, és azóta is ragaszkodnak a pandémia idején megszokott életükhöz.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraAz NMHH kutatása szerint a középiskolások tévéznek a legkevesebbet, az óvodás és kisiskolás korú gyerekek viszont naponta 3 óránál is hosszabb ideig ülnek a készülék előtt. Este 10 órakor minden negyedik óvodás korú gyemek még nézi a tévét.
Szerző(k): Horváth TiborA szerencsében való hit mellett a táplálkozási szakemberek azt mondják, egész évben fontos lenne, hogy a szervezetre gyakorolt jótékony hatásai miatt a táplálkozásunk állandó szereplője legyen a lencse. Magyarországon mégis szinte csak egyetlen megyére korlátozódik a növény termesztése.
Szerző(k): Sz.Horváth ZsoltA magyarok közel 28 százaléka megy külföldre télen, egy hatoda még nem tudja, hogy utazik-e a következő hónapokban az országhatáron túlra, 55 százaléka pedig nem tervez télen külföldre utazni – mutatják a cseh utazási technológiai vállalat, a Kiwi.com friss reprezentatív kutatásának adatai. A fiatalok körében kiemelkedik a külföldre utazók aránya: minden harmadik 18-29 év közti válaszolta, hogy felkeres ezen a télen egy külföldi desztinációt.
Szerző(k): Horváth TiborHogyan hatott az energiaválság, a felpörgő infláció és a háborús helyzet a hazai vásárlásokra? Szegényesebb lett a Black Friday is ebből kifolyólag? Ezekre a kérdésekre adott választ a Napi.hu videós podcastjának vendége, Szeles Péter, a Reacty Digital üzletfejlesztési igazgatója.
Szerző(k): Szabó M. István, Horváth Tibor