Kína pénteken jelezte, hogy enyhíti az egykor szabadjára engedett technológiai szektorral szembeni szigorítást. A lépés egyrészt jó hír az olyan nagy cégeknek, mint a Tencent, vagy az Alibaba, másrészt rossz hír a befektetőknek, mert azt jelzi, hogy Peking nem lazít a szigorú karanténintézkedésekre épülő járványkezelésén, helyette a növekedést az online vállalatok teljesítményével akarja felhúzni.
Szerző(k): Szabó DánielTeljesen összeomlott a kínai csodacégek árfolyama az amerikai tőzsdéken. Van aki szerint most már vásárolni kéne, az óvatosabbak szerint Putyin közeledése Kínához a mostani helyzetben tovább ronthat a helyzeten.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásÚj kínai tőzsdét nyitnak Pekingben, a kis- és közepes, innovatív cégek részvényeinek szánt piac az amerikai tőzsdékről egyre inkább kiszoruló kínai vállalatoknak is alternatívát kínálhat és segítheti az ország cégeinek rendbetételét is. Ez egy újabb lépés lehet az ország leválasztásában az amerikai tőzsdékről.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz ország játékipari óriásvállalatai megérezhetik az új szabálymódosítást, melynek keretében tilos a megadott időkereten kívül bármilyen formában játéklehetőséget biztosítani a kiskorúak számára. Egyes szereplők idővel akár beépített arcfelismerő technológiához is folyamodhatnak annak érdekében, hogy betartsák a korlátozó intézkedéseket. Az újabb korlátozó lépést más szektorokban is megérezték a tőzsdei vállalatok.
Szerző(k): Nagy MartinA hongkongi részvények több mint 2 százalékkal estek, és több mint kilenc hónapos mélypontra zuhantak pénteken, miközben a kínai részvények szintén meredeken estek a gazdasági lassulással kapcsolatos aggodalmak elmélyülése és a pekingi szabályozási szigorítások miatt - írja a Reuters.
Szerző(k): Szabó DánielNemcsak a kínai állam, de az olyan befolyásos befektetők, mint Soros György és Cathie Wood is ütöttek egyet a kínai tőzsdei cégeken. Miután a kommunista állampárt egyre erősebben lépett fel ezek ellen, a nagyobb befektetők eladási hullámot indítottak. Az amerikai tőzsdén jegyzett cégek már több ezer milliárd dolláros veszteséget szenvedtek el.
Szerző(k): Szabó DánielA kínai technológiai óriáscégek összesen 823 milliárd dollárnyi tőkét veszítettek februári csúcspontjaik óta, miután Peking egyre szigorúbban lép fel a helyi techszektor ellen. Ez felerősíti a befektetők aggodalmát, hogy a részvények eladási hullámának még messze nincs vége. A Tencent után már az Alibaba is célkeresztbe került.
Szerző(k): Szabó DánielA kínai hatóságok leszámolása a magánkézben lévő oktatási cégekkel már a befektetőknek is túl sok volt. A tech cégek folyamatos megregulázása miatt már amúgy is ideges hangulatban zuhanni kezdtek a kínai részvények. A hatóságok is érzik, ezúttal túl messzire mentek és rendkívüli találkozón igyekeztek nyugtatni a kedélyeket.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA kínai monopóliumellenes szabályozó hatóságok szerdán pénzbírságot szabtak ki olyan vállalatokra, mint az Alibaba és a Tencent internetes óriáscégek, és ezzel újabb lépést tettek a gyorsan fejlődő iparágak feletti ellenőrzés szigorítására.
Szerző(k): Szabó Dániel