A Transzparency International Magyarország (TI) az Európai Bizottság Belső Piaci Főigazgatóságához fordult, hogy vizsgálják meg a 35 évre tervezett autópálya-koncesszió uniós jognak való megfelelőségét. A civil szervezet szerint a tervezett koncesszió több ponton is sértheti az uniós koncessziós irányelvet, valamint az uniós közbeszerzési irányelvet.
Szerző(k): Szász PéterMagyarország továbbra sem képes kitörni a korrupció csapdájából, sőt, az EU-n belül immár Romániával és Bulgáriával az utolsó helyen osztozik - derül ki a Transparency International (TI) legfrissebb jelentéséből. A korrupciós helyzetet súlyosbítja, hogy a koronavírus-járvány kitörése óta a kormány keveset fordított szociális válságkezelésre, miközben a járványt számos esetben használta ürügyként a jogállami keretek lebontására, valamint a kormányközeli oligarchák kistafírozására. A TI szerint a magyarországi korrupciónak volt ára: nagyjából egy százalékpontnyi növekedést bukott el éves szinten a magyar gazdaság az elmúlt időszakban.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaHa korrupció, akkor Magyarország stabilizálta a helyét a sereghajtók között Európában. Ott tartunk, hogy a piac mára beárazza a korrupciót, mely ellen az állam nem tesz semmit – derül ki a Transparency International (TI) legfrissebb korrupciós rangsorából.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanErősen kritizálta a magyar kormányt a Transparency International ügyvezetője, Martin József Péter. Azt állította a Népszavának adott interjújában, hogy míg 2013-ban még négy kormányközeli üzletember részesedett a közbeszerzések 11 százalékából, 2017-ben két ember már 26 százalékot hasított ki az állami megrendelésekből. A szervezet vezetője szerint csak társadalmi akarat szüntetheti meg a korrupciót.
Szerző(k): Szabó DánielBrüsszel arra készül, hogy felszólítsa az EU tagállamait, szigorítsák az ellenőrzést az úgynevezett "Arany Vízum" programokkal kapcsolatban. Ezek a programok, amelynek magyar megfelelője a Letelepedési Kötvényprogram volt, ugyanis szerintük megnyitják az utat az Európai Unióban a pénzmosás, a korrupció és a szervezett bűnözés előtt. Brüsszel erőteljesebben is felléphetett volna, de nem használja ki a lehetőséget.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásKijátszható a magyar közbeszerzési törvény – ezért is építhet sokszor 20-30 százalékkal drágábban az állam – hangzott el a Hír TV-ben. A verseny gyakran csak formális, az ajánlatok egy része nem valós.
Szerző(k): Domokos ErikaA politika által foglyul ejtett állami intézményekről, megvalósult rendszerszintű korrupcióról, haveri kapitalizmusról ír legfrissebb jelentésében a Transparency International (TI). A jelenlegi 28 EU-tagállamból csak Bulgária van Magyarország mögött - írja a 24.hu.
Szerző(k): Szabó DánielA Kúria jogerősen is kimondta, hogy nyilvánosak azok a pénzek, amelyekkel a vállalkozások támogatják a látványsport-egyesületeket. A társaságiadó-felajánlásokat egy új jogszabály mégis homályban tartaná - írja a hvg.hu.
Szerző(k): Szabó DánielA hazai közbeszerzések közt rekordösszegű, 500 milliárdos tender kiírása a Transparency International Magyarország jogi igazgatója szerint nem szabálytalan, de ekkora keret négy évre lekötése nem lehet feltétlenül hatékony. \"Ezt a mostani kiírást nehéz másként értelmezni, mint a 2018-ban hivatalba lépő kormány kezének a megkötését\" - véli az igazgató.
Szerző(k): Domokos Erika