Nem magyar sajátosság a jogi konstrukció, de egyedi módon használják; a magántőkealap lett a magyar offshore.
Polt Péter legfőbb ügyész az Economx cikke után közölt arról részletes adatokat, hogy mennyi korrupciós bűncselekmény is történt a ...
Megőrizte tavalyi pozícióját Magyarország az Európai Unió tagországai között a Transparency International berlini központja által ...
2022-ben Magyarország lett az Európai Unió legkorruptabb tagállama a Transparency International (TI) által készített felmérés szerint. Az eredmény az elmúlt bő évtizedben lezajlott, a jogállamiság erodálását, az állam foglyul ejtését (state capture) és a rendszerszintű korrupció kiépülését jelentő folyamatoknak tudható be.
Szerző(k): Horváth TiborTöbb hazai civil szervezet is reagált a magyar kormány és az Európai Bizottság között létrejött hétfő esti megállapodásra. A szervezetek szerint a kormány számára méltányos döntés született, az EU nem ment el a falig.
Szerző(k): Nagy MartinPénteken nyújtották be az Országgyűlésnek azt az intézkedéscsomagot, amely részleteket árult el az új, antikorrupciós Integritás Hatóság működéséről, ami egyike a magyar kormány Európai Bizottságnak (EB) tett vállalásainak. A Napi.hu-nak nyilatkozó korrupció elleni civil szervezetek nem várnak csodát, de pozitívan értékelik a fejleményeket. Az új hatóság ideális esetben akár hatékonyabban is felléphet a visszaélések ellen, mint amennyire állami szerveknek az elmúlt évben bármikor is sikerült. Az Orbán-kormánynak legkésőbb november végéig kell bebizonyítania, hogy Magyarországon biztonságban vannak az uniós források.
Szerző(k): Nagy MartinA magyar kormány minél előbb meg szeretne állapodni a Helyreállítási Alap forrásairól, ezért több ponton is engedett Brüsszelnek, ezek egyike egy korrupcióellenes testület létrehozása volt. Ligeti Miklós, a Transparency jogi igazgatója szerint viszont nincs garancia arra, hogy a pénzcsapok kinyitása után is harcos kedvvel üldöznék a magyar hatóságok a korrupciót.
Szerző(k): Nagy Martin