Exkluzív interjút adott az Indexnek Vogel Evelin, Magyar Péter volt barátnője.
Szerző(k): L. K.Vasárnap este több mint félmillión tüntettek a fővárosban, vidéken pedig 150 ezren demonstráltak a Hamásszal való túszalku megkötését követelve. Hétfőre általános sztrájkot hirdettek.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA venezuelai lakosság jelentős része készül elhagyni az országot közvélemény-kutatási adatok szerint azt követően, hogy úgy tűnik, Nicolás Maduro marad az elnök. Hogy az újabb kivándorlási hullám megvalósul-e, az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint erősen kérdőjeles. A környező országok mindenesetre felkészültek: többségük megerősítette a határőrizetet, és jelezte, az újabb menekültáradat befogadását már problémásnak látja.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA demonstrálók Pavel Durov, Telegram alapító szabadon bocsátását követelték az oroszországi francia nagykövetség előtt. A tiltakozók felszólították a nemzetközi közvéleményt, hogy ne kövessék a putyini példát, és tartsák tiszteletben a szólásszabadságot.
Szerző(k): Gulyas ÁbelHárom hónappal a Robert Fico ellen elkövetett merénylet után a szlovák ellenzék amiatt támadja a koalíciót, hogy a nyilvánosság még ennyi idő elteltével sem tud szinte semmit arról, hol tart a nyomozás. Egy bizottság létrehozását kezdeményezik a miniszterelnök elleni merénylet kivizsgálására. A koalíció az e heti kormányellenes tüntetésekben egy újabb merénylet lehetőségét látja.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraTovább terjednek a a southporti halásos késelés nyomán kialakult tiltakozások, szerda este már a bit kormányfői hivatal közelében alakult ki dulakodás az aktivisták és a rendfenntartók között.
Szerző(k): G. É.Hatalmas tüntetéseket tartottak több szerbiai városban is a több milliárd dolláros lítiumbánya-projekt miatt. A tervezett bányában évi 58 ezer tonna lítiumot állítanának elő.
Szerző(k): Vermes ÁdámA vasárnapi választás után tüntetés hullám rázta meg Venezuelát, a demonstrálók ledöntötték a korábbi szocialista elnök, Hugo Chávez szobrait.
Szerző(k): Gulyas ÁbelElnökválasztást rendeznek Venezuelában, a nagy kérdés, hogy a jelenlegi államfő, Nicolás Maduro elfogadja-e a népakaratot, és hatalomra engedi-e az elsöprő támogatottsággal bíró ellenzéket. Az elemzők szerint erre csekély az esély, és ha még be is adná a derekát, nehéz helyzetbe csöppenne az új elnök. Az infláció még mindig magas, az elvándorolt mintegy 8 millió főt pedig megfelelő lehetőségekkel és körülményekkel vissza kellene csábítani az országba. Az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint a nehézségek csak egy nemzetközi befektetési- és segélycsomag segítségével megugorhatók.
Szerző(k): Csernik-Varga Adrienn