A tőzsdék már akkor szárnyalni kezdtek, amikor még csak valószínűsíthetőnek tűnt Donald Trump győzelme. Kilőtt a dollár is; a forint és minden más deviza viszont nagyot gyengült.
Szerző(k): S. V.Kiadós zuhanás zajlott a főbb részvénytőzsdéken néhány nap alatt, és az oka is kiderült: lezárult az olcsó japán jenre épülő carry trade ügyletek jelentős része. De mik is ezek az ügyletek, és a fennmaradók zárása kiválthat-e hasonló reakciót?
Szerző(k): Fellegi TamásA két blue chip árfolyama csökkent a péntek délelőtt, nincs azonban ok az aggodalomra, osztalékfizetés miatt zuhant az árfolyam. Cikkünkben áttekintjük a tőzsdei ralik aktuális helyzetét, megnéztük, mi várható a következő két évben. A május 30-i Macronomx Meetup – Növekedés és Egyensúly című szakmai konferenciánkon előadásokon és panelbeszélgetéseken keresztül mutatjuk be többek között a vállalatok tőzsdei belépésének lehetőségét és az azt befolyásoló makrogazdasági folyamatokat.
Szerző(k): Horváth BalázsOlyan magasra nőtt az amerikai részvények súlya a globális részvénypiacon amire évtizedek óta nem volt példa. Ez mindaddig jó amíg ezek árfolyama felfelé megy azonban a nagy koncentráció azt is jelent, hogy kevés lehetősége van a befektetőknek csökkenteni kockázatukat.
Szerző(k): EconomxA Wall Street stratégái az európai részvényeket ajánlják az amerikaiakkal szemben, mivel a javuló gazdasági kilátások és a rekordközeli árengedmények a technológiai iparágon túl is nyereséget hoznak.
Szerző(k): Horváth Tibor