Sajtóértesülések szerint Marco Rubio republikánus szenátort jelöli a külügyi tárca élére a januárban hivatalba lépő elnök. Ő lenne az első latin-amerikai származású külügyminiszter.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA republikánus jelölt magabiztos győzelmet aratott az amerikai elnökválasztáson. Németországban mindeközben már azt számolgatják, mikorra írhatják ki az előrehozott választásokat. A Fed pedig a kamatcsökkentés mellett döntött. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai és külgazdasági eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA kivándorlással kapcsolatos Google-keresések minden idők legmagasabb értékét érték el néhány célpontra.
Szerző(k): EconomxVan-e még renoméja a közvélemény-kutatásnak? Ki hibázott, ha hibázott az Egyesült Államokban? A szakértő szerint viszont alkalmatlan jelöltek miatt elveszített választásokat nem szabad számon kérni a közvélemény-kutatókon.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA madárinfluenza terjedése indokolja, hogy drágább a tojás a magyarországi üzletekben, készlethiánytól viszont nem kell tartani: a hazai élelmiszerpiac stabil, az áruellátás pedig folyamatos – mondta az Economxnak Vámos György.
Szerző(k): Thurzó KatalinHatalmas sávban közlekedett a forint, megint szállította a kötelező pozitív meglepetést az OTP. Kamatot vágott a Fed, kilőtt a Bitcoin. Az Economx heti makrogazdasági-tőkepiaci összefoglalója.
Szerző(k): S. V.A héten közel 27 százalékkal emelkedtek a vállalat értékpapírjai.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz elemzői konszenzusnál jóval többet erősödött a Michigani Egyetem fogyasztói hangulatindexe.
Szerző(k): Gulyas ÁbelDonald Trump a várakozásokkal ellentétben könnyedén behúzta az amerikai elnökválasztást, sőt, a republikánusok is minden fronton taroltak. Orbán Viktor magyar miniszterelnök mindent erre tett fel, „békeköltségvetés” készült, a kormánynak nem volt B terve – idáig rendben is volnánk, ez bejött. Viszont a németek már megkongatták a vészharangot, és ha a német ipar „letérdel”, akkor nagy bajba kerül a magyar gazdaság.
Szerző(k): Károly Gábor